Profimedia
Ainsley Maitland-Niles şi-a distrus bolidul de lux în valoare de peste 100.000 de euro. Aceasta s-a răsturnat, în urma impactului cu o altă maşină, scrie The Sun.
Ainsley Maitland-Niles s-a răsturnat cu maşina de lux: “Părea un carnagiu!”
Accidentul a avut loc miercuri dimineaţă, pe autostrada M25, care înconjoară Londra.
Maitland-Niles a fost surprins în timp ce vorbea la telefon, sprijinit de o barieră de la marginea drumului. “Ainsley nu a fost rănit şi este acasă“, a transmis Arsenal.
“A fost un accident şocant. Părea un carnagiu. Când am trecut, am fost uimiţi să-l vedem pe Maitland-Niles la marginea drumului. Părea că este ok. Maşina lui era însă făcută praf. Cred că a fost norocos“, a declarat o sursă citată de publicaţia britanică.
Poliţia, cadrele medicale şi pompierii au ajuns în scurt timp la locul accidentului. O femeie în vârstă se afla la volanul celeilalte maşini. Şi ea se află în afara oricărui pericol.
Maitland-Niles a fost împrumutat sezonul trecut la West Bromwich Albion. El a fost convocat în premieră anul trecut şi a adunat cinci selecţii la echipa naţională. Gareth Southgate nu l-a chemat însă la Euro 2020.
Maitland-Niles şi-a lăsat mama să locuiască într-un container
În urmă cu trei ani, fotbalistul a fost implicat într-un scandal uriaş. Mama starului lui Arsenal, Ainsley Maitland-Niles, a locuit într-un container, chiar dacă fiul ei câştiga 30.000 de lire pe săptămână şi avea un apartament de 750.000 de euro, la 20 de ani.
“Banii i s-au urcat la cap”, susţinea aceasta. Totul a pornit de la faptul că Ainsley Maitland-Niles considera că mama lui avea o influenţă negativă asupra lui.
- Momente de panică pentru o vedetă din Anglia
- Accident şoc în apropiere de Londra
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Roberto Mancini, destinaţie surpriză. Cu ce echipă a bătut palma
- Laurenţiu Reghecampf, tun de 500.000 de euro! Ce club este obligat de FIFA să-i dea banii
- Mihai Stoica anunță amenzi record la FCSB, după eliminarea lui Daniel Bîrligea: „Vor fi unice”
- Mihai Neşu, reacţie surpriză în conflictul “Steaua – FCSB”: “E echipa mea, care mi-a rămas în suflet”
- Veste şoc pentru echipa la care joacă Denis Drăguş. Preşedintele clubului, arestat pentru meciuri trucate



























