FCSB face show cu Dinu Todoran. A marcat 12 goluri şi a câştigat primele 3 amicale ale verii

Publicat: 3 iulie 2021, 19:52

Dinu Todoran, la antrenamentul lui FCSB

Hepta

FCSB a câştigat, sâmbătă, cu scorul de 3-1, meciul amical jucat Chindia Târgovişte, la baza de antrenament din Berceni.

FCSB face show cu Dinu Todoran

Oaspeţii au condus la pauză, cu golul lui Daniel Florea, din minutul 33, dar fotbaliştii lui Dinu Todoran au revenit în joc imediat după reluarea partidei. Răzvan Oaidă a reuşit să înscrie în minutul 46, din pasa lui Florin Tănase.

FCSB a făcut 2-1 în minutul 52, pe aceeaşi „filieră”: Tănase pasator şi Oaidă marcator. Olimpiu Moruţan a închis tabela două minute mai târziu, cu un gol de generic, din marginea careului.

Roş-albaştrii au evoluat în următoarea formulă de echipă: Vlad – Haruţ, A. Creţu, Vucur, Cordea – Ov. Popescu – Oaidă, Olaru – Moruţan, Tănase (cpt), Oct. Popescu.

La pauză, locurile lui Vlad, Haruţ, Vucur, Cordea şi Ov. Popescu au fost luate de Straton, V. Creţu, Cristea, Radunovic şi Perianu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Vînă, Stoica, Niţă, Musi, Dumitru şi Pantea.

Următoarea partidă amicală a FCSB va avea loc miercuri, 7 iulie, începând cu ora 17:30, împotriva CS Mioveni.

9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY