“Călăul” României din drumul spre Euro 2020, arestat pentru agresiune sexuală asupra unei minore! Soția lui a născut recent

Alexandru Ivan Publicat: 20 iulie 2021, 17:36

Comentarii
Călăul României din drumul spre Euro 2020, arestat pentru agresiune sexuală asupra unei minore! Soția lui a născut recent

Profimedia

Inițial, numele lui Gylfi Sigurdsson nu a fost menționat în presa din Marea Britanie. Englezii au precizat doar că bărbatul arestat este în vârstă de 31 de ani, căsătorit și joacă în mod regulat pentru echipa națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gylfi Sigurdsson, arestat pentru agresiune sexuală asupra unei minore

La o zi după ce Everton a confirmat că unul dintre fotbaliștii de la prima echipă a fost arestat, jurnaliștii islandezi au dezvăluit și numele inculpatului. Acela este Gylfi Sigurdsson.

Sigurdsson a fost arestat încă de vinerea trecută. Poliția a împânzit casa islandezului, în cautarea de probe care să-l incrimineze.

Sigurdsson a fost ulterior eliberat pe cauțiune. Acesta nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere.

Gylfi Sigurdsson este căsătorit cu Alexandra Ivarsdottir din 2019. Cei doi și-au început relația încă din 2010.

Reclamă
Reclamă

Soția lui Sigurdsson a născut recent. Femeia și-a închis contul de Instagram după ce a izbucnit scandalul în Marea Britanie.

Gylfi Sigurdsson, “călăul” României din drumul spre Euro 2020

Sigurdsson a înscris ambele goluri ale Islandei în meciul cu România, din barajul pentru Euro 2020.

Ulterior, selecționata nordică a pierdut finala cu Ungaria și a ratat prezența la european.

Reclamă

78 de selecții și 25 de reușite sunt cifrele lui Gylfi Sigurdsson la naționala Islandei. În Premier League, acesta a bifat 318 meciuri, 67 de goluri și 52 de pase decisive.

13 milioane de euro este cota de piață a mijlocașului islandez, potrivit Transfermarkt.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:30

Lovitură pentru Cristi Chivu la Inter! Transferul de 60 de milioane de euro anunţat de Gazzetta dello Sport

12:21

EXCLUSIVInteligența artificială dă verdictul înainte de Turcia-România. Gemini: victorie dramatică în prelungiri

12:20

Turcia – România LIVE TEXT (19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

12:18

De nicăieri: a revenit în circuit echipa națională care dispăruse fără urmă acum șase ani!

12:07

Turcii au luat foc: “Decizie șocantă!” Pe cine a lăsat Montella în afara lotului

11:49

Momentul așteptat de toți dinamoviștii. Ce spune Kopic despre situația lui Pușcaș: „E o veste bună”

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 3 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 4 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 5 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și