VIDEO

Botoşani – Rapid 0-2 | Sărbătoare în vestiarul giuleştenilor! Săpunaru a dat tonul + Dragoş Grigore îi avertizează pe fani. “Vor veni şi momente grele!”

Publicat: 23 august 2021, 0:29 / Actualizat: 23 august 2021, 1:47

Comentarii
Botoşani – Rapid 0-2 | Sărbătoare în vestiarul giuleştenilor! Săpunaru a dat tonul + Dragoş Grigore îi avertizează pe fani. Vor veni şi momente grele!

Facebook Rapid

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Sărbătoare în vestiarul giuleştenilor după Botoşani – Rapid 0-2

Rapidiştii au sărbătorit pe cinste victoria de la Botoşani, contra unei echipe neînvinse până acum în actualul sezon al campionatului. Antrenorul Mihai Iosif şi Cristi Săpunaru au dat tonul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragoş Grigore: “Strângem puncte pentru zile negre”

După ce a cântat, Grigore şi-a temperat colegii. El spune că vor urma şi momente dificile pentru Rapid.

“Ne bucurăm că n-am încheiat seria bună de rezultate. Am avut o tactică bună, scopul scuză mijloacele. Le-am cedat posesia şi ne-am retras puţin în jumătatea noastră. E important pentru fanii care au venit aici că am câştigat chiar dacă jocul n-a strălucit.

Strângem puncte pentru zile negre, pentru că vor veni şi momente grele. Suntem un grup unit, avem puterea să mergem mai departe chiar dacă vom avea şi momente dificile. Eu am o problemă musculară, încă nu ştiu să vă spun dacă e ceva foarte grav”, a spus Dragoş Grigore, după Botoşani – Rapid 0-2.

Reclamă
Reclamă

Fundaşul în vârstă de 34 de ani speră ca echipa sa să continue seria excelentă şi etapa viitoare, când Rapid o va întâlni pe Universitatea Craiova.

“Suntem Rapid Bucureşti, sunt sigur că vor veni mulţi suporteri, trebuie să intrăm cu gândul de a scoate maximum şi de la acest meci”, a mai spus Dragoş Grigore la Digi Sport.

Rapid, fără gol primit în primele şase etape

Rapid a învins-o cu 2-0 pe Botoşani, în deplasare, într-un meci din etapa a şasea a Ligii 1.

Reclamă

Doi marocani, introduşi pe teren în acelaşi minut (’69), au adus victoria. Marzouk a marcat primul (’84), iar Alami a stabilit scorul final (’90+2).

Rapid are cinci victorii şi un egal. Dar mai ales a rămas fără gol primit! Giuleştenii sunt pe locul secund, cu 16 puncte, şi s-au apropiat din nou la 2 puncte de liderul CFR Cluj.

FC Botoşani a rămas pe locul trei, cu 13 puncte. Pentru moldoveni, acesta a fost primul eşec al sezonului.

Rapid o va înfrunta pe Universitatea Craiova runda viitoare, în timp ce Botoşani va juca cu Sepsi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04

FCSB a pierdut un titular pentru barajul de Conference League! Mihai Stoica: “Urmează să facă nişte investigaţii”

23:53 12 mai

U Cluj – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:00). Finala Cupei României, prima “bătălie”

23:25 12 mai

Cristiano Ronaldo, distrus pe banca de rezerve! Cum a fost surprins, după autogolul care a stricat sărbătoarea la Al Nassr

23:13 12 mai

VIDEOCristiano Ronaldo se pregătea să sărbătorească titlul, dar Al-Nassr şi-a dat un autogol incredibil în minutul 90+8

22:52 12 mai

Barcelona ia măsuri după conferinţa lui Florentino Perez! Scandal uriaş în Spania

22:27 12 mai

Lotul Suediei pentru Campionatul Mondial 2026. Marea absenţă

1 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 2 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 3 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 4 Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană 5 În Liga 1, ca la El Clasico! LPF a luat o decizie mare înainte de meciul decisiv: U Craiova – U Cluj 6 Suma uriaşă încasată de Sorana Cîrstea după ce a distrus-o pe Jelena Ostapenko şi s-a calificat în semifinale la Roma
Citește și