Închide meniul

Aşteptarea a luat sfârşit! Când va debuta Cristiano Ronaldo la Manchester United. Anunţul făcut de Ole Gunnar Solskjaer

Dragoș Vasile Publicat: 10 septembrie 2021, 22:11

Comentarii
Aşteptarea a luat sfârşit! Când va debuta Cristiano Ronaldo la Manchester United. Anunţul făcut de Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United Twitter

Când va debuta Cristiano Ronaldo la Manchester United. Anunţul făcut de Ole Gunnar Solskjaer

Fanii lui Manchester United sunt în nouălea cer. După revenirea de senzaţie în Premier League, debutul lui Cristiano poate avea loc chiar în acest weekend, când gruparea de pe Old Trafford are meci cu Newcastle pe teren propriu. Anunţul a fost făcut de antrenorul „diavolilor roşii”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Va fi pe teren în scurt timp. S-a antrenat foarte bine şi la Juventus, dar şi la echipa naţională. Cu noi a avut o săptămână bună. Avem respect unul pentru celălalt. Vreau să îl aduc într-o formă excelentă. Am petrecut câţiva ani la club şi ne cunoaştem foarte bine”, a spus Ole Gunnar Solskjaer, citat de la Daily Mail.

Cristiano Ronaldo va purta numărul 7 la Manchester United

Cristiano Ronaldo a ajuns de câteva zile în Anglia, unde a început antrenamentele cu Manchester United. CR7 s-a întâlnit cu fostul coleg Ole Gunnar Solskjaer, care acum îi va fi antrenor.

Cristiano Ronaldo va juca din nou cu numărul 7 pe tricou la revenirea la Manchester United. Deşi regulamentul din Premier League nu îi permitea, s-a obţinut o derogare. Edinson Cavani i-a predat numărul şi a acceptat să poarte tricoul cu numărul 21.

„Nu eram sigur că va fi posibil să primesc numărul 7 pe tricou din nou, dar îi mulţumesc mult lui Edinson pentru acest uriaş gest pe care l-a făcut pentru mine”, a spus Cristiano Ronaldo pentru site-ul oficial al clubului din Manchester.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a bătut deja un record la Manchester United, fără să joace. Cifre uriaşe din vânzările de tricouri

Cristiano Ronaldo a adus isteria la Manchester United. Portughezul a devenit, în doar 12 ore, jucătorul care a vândut cele mai multe tricouri, aducând o sumă uriaşă clubului şi sponsorului tehnic.

Conform sportbible.com, în doar jumătate de zi, au fost vândute tricouri cu numărul 7 al lui Cristiano în valoare de 37.8 milioane de euro. Acesta este un record pentru Premier League.

Astfel, cele mai multe tricouri vândute în Premier League în această perioadă de mercato au fost cu Cristiano, el fiind urmat într-un asemenea top de Jack Grealish, Bruno Fernandes, Romelu Lukaku, Paul Pogba, Mohammed Salah, Virgil van Dijk, Harry Kane, Kevin De Bruyne şi Jadon Sancho.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
11:10
Scenariile prin care România se mai poate califica direct la Cupa Mondială din 2026. FRF a făcut calculele
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 5 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și