Închide meniul

FC Botoşani – CFR Cluj 1-0 | Mihai Bordeianu a făcut haz de necaz după prima înfrângere a sezonului: “Le-am dat pe toate în meciul cu FCSB!”

Dragoș Vasile Publicat: 11 septembrie 2021, 23:11

Comentarii
FC Botoşani – CFR Cluj 1-0 | Mihai Bordeianu a făcut haz de necaz după prima înfrângere a sezonului: Le-am dat pe toate în meciul cu FCSB!

profimediaimages

Mihai Bordeianu a făcut haz de necaz după prima înfrângere a sezonului

În meciul cu FC Botoşani, campioana a expediat un singur şut pe spaţiul porţii. După fluierul final, Mihai Bordeianu a făcut haz de necaz.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu ştiu, cred că toată lumea să facă un pas greşit. Îmi pare rău că a venit acum. A venit după un joc bun. La singura fază ne-au dat gol. Aşa e fotbalul. E important ce scrie la final. Fiecare şi-a dorit să câştige. În repriza a doua, Debeljuh a avut singur cu portarul.

Le-am dat pe toate în meciul cu Steaua (n.r. FCSB). Vin meciuri unul după altul. Nu trebuie să căutăm scuze. Suntem un lot destul de mare şi de valoros. Suntem campioana ţării şi e tardiv să căutăm scuze. Orice joc oficial trebuie să îl câştigăm, chiar dacă uneori nu ne iese”, a declarat Mihai Bordeianu la Digi Sport.

FC Botoşani – CFR Cluj 1-0 | Dan Petrescu, revenire de coşmar pe banca campioanei

FC Botoşani – CFR Cluj, meciul zilei în Liga 1, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0. Ardelenii au pierdut chiar la revenirea lui Dan Petrescu.

Echipa lui Marius Croitoru s-a impus la capătul unui meci în care s-au expediat doar 3 şuturi pe spaţiul porţii. Herve Kage a marcat golul de trei puncte al gazdelor, în minutul 71, din centrarea perfectă a lui Ongenda.

Reclamă
Reclamă

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe primul loc în Liga 1, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani o egalează pe Rapid la puncte, 17. În următoarea etapă, ardelenii au derby cu Universitatea Craiova, în timp ce moldovenii joacă cu Dinamo în Ştefan cel Mare.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47 5 mart.
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
22:39 5 mart.
“Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!
22:07 5 mart.
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și