Pele a precizat că a ieşit de la terapie intensivă şi că pe zi ce trece este tot mai fericit.
Pele a ieșit de la terapie intensivă
“Prieteni, acesta este un mesaj pentru fiecare dintre voi. Să nu credeţi nicio clipă că nu am citit miile de mesaje de afecţiune pe care le-am primit aici. Vă mulţumesc mult tuturor celor care v-aţi rupt un minut din zi pentru a-mi transmite energie pozitivă. Iubire, iubire şi iubire!
Deja am ieşit de la terapie intensivă şi sunt în camera mea. Sunt pe zi ce trece mai fericit, cu dispoziţie să joc 90 de minute, dar şi prelungiri. Vom fi împreună curând!”, a fost mesajul brazilianului.
Pele, în vârstă de 80 de ani, a fost operat sâptămâna trecută pentru o tumoare la colon. Pele a suferit deja mai multe operaţii la şold. De asemenea, Pele a acuzat probleme la coloana vertebrală şi la genunchi, iar în urmă cu câţiva ani i s-a îndepărtat o piatră de la rinichi.
La începutul anului 2020, fiul său Edinho a spus într-un interviu că tatăl său se luptă cu probleme fizice şi psihice şi că se simte „deprimat”.
Pele a jucat 92 de meciuri internaţionale cu naţionala Braziliei şi a câştigat trei titluri la Cupa Mondială.
- Pele a ieșit de la terapie intensivă
- Mesajul emoționant al brazilianului
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
- Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci
- Inter Miami, super-lovitură pe piața transferurilor! Fostul jucător al Realului va juca cu Lionel Messi
- Real Madrid a pregătit o mega-ofertă de 220.000.000€ și a primit răspunsul! Ce se întâmplă cu mutarea






























