EXCLUSIV AS.ro LIVE

Bagă turbo, bagă NOS, să faci drift-ul mai frumos! ”Mașina are 900 de cai putere pe roată!” Claudiu Adam, spectacol total pe patru roți

Silviu Corneanu Publicat: 5 octombrie 2021, 15:25 / Actualizat: 6 octombrie 2021, 14:39

Comentarii
Bagă turbo, bagă NOS, să faci drift-ul mai frumos! ”Mașina are 900 de cai putere pe roată!” Claudiu Adam, spectacol total pe patru roți

AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dacă va reuși să își îndeplinească obiectivul, Claudiu Adam va fi cel mai tânăr campion din istoria României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La Adâncata este circuitul unde vom avea etapă. Vor veni oameni și din afară, buni de tot. Eu pot deveni campionul României, în această etapă. Aș fi cel mai tânăr campion din istorie.

Am emoții pentru că o să vină greii, greilor. Au și mașini de mulți bani, 300-400 de mii de euro. Am mea nu sare de 100.000, cea nouă”, a povestit Claudiu Adam la AS.ro LIVE.

Claudiu Adam are mașină de 900.000 de cai putere

Claudiu Adam zboară pe șosea cu noua sa mașină care ajunge la 900 de cai putere, pe roată. Tânărul pilot de drifturi a dezvăluit că are și NOS pe mașina care merge pe etanol.

Prima mea mașină avea 350 de cai, a doua avea 600 de cai, iar cea de acum are 900 de cai, la roată, cu nitro. Am butelia în portbagaj. Desfac butelia și am un buton. Ea, normal, are 750 de cai la roată, iar când dau drumul la NOS are 900 de cai.

Reclamă
Reclamă

La motor are vreo 1900 de cai. Nu am luat-o din România, am luat-o din Polonia. Diferența dintre mașina veche și cea nouă este ca de la Matiz la Ferrari. Butelia de NOS o comand. Te cam bagă în scaun. Te ține cât ține butelia”, a mai spus Claudiu Adam la AS.ro LIVE.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:24

„I-am spus să vină să ne ajute” Mihai Stoica a anunțat răspunsul lui Dan Petrescu

12:09

UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei

11:43

Anunț teribil înainte de CFR – FCSB: „S-a operat! L-am pierdut pentru două luni!”

11:29

Marius Şumudică, detalii uluitoare. Cum a plecat Damjan Djokovic de la CFR Cluj: „Mă bazam pe el cu FCSB”

10:51

Campionatul European de Volei începe astăzi! Franța, Italia și Turcia intră pe teren! Programul zilei

10:07

„Cum rezistă această căsnicie a ta cu Red Bull?” Răspunsul genial al lui Verstappen când a auzit comparația

1 Marius Șumudică, lovit din plin înaintea derby-ului cu FCSB: a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj 2 Lovitură de teatru: Liverpool a lansat o ofertă de 58 de milioane pentru înlocuitorul lui Salah! Răspunsul a venit imediat 3 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 4 Max Verstappen şi-a prelungit contractul cu Red Bull 5 Tottenham și Manchester City, acord pentru un transfer istoric: 100 de milioane de euro 6 VIDEOScandal la Barcelona! Joao Cancelo s-a dezlănţuit chiar pe tunelul care duce la vestiare. Yamal şi Olmo, confuzi
Citește și