FC Botoșani – Chindia Târgoviște 0-0 | Moldovenii au ratat șansa de a urca pe locul secund în Liga 1

Alexandru Ivan Publicat: 18 octombrie 2021, 19:25

Marius Croitoru ar putea pleca de la Botoşani

Ionut Tabultoc/SPORT PICTURES via Hepta

Deși au jucat în superioritate numerică din minutul 73, moldovenii nu au reușit să câștige confruntarea cu echipa lui Emil Săndoi.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe locul 4 în Liga 1, cu 23 de puncte, în timp ce Chindia se află în continuare pe locul 10, cu 14 puncte.

FC Botoșani – Chindia Târgoviște 0-0

Min. 90: Fluier final! FC Botoșani – Chindia Târgoviște s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

Min. 73: Chindia Târgovșite a rămas în inferioritate numerică. Sergiu Suciu a fost eliminat!

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: S-a încheiat prima repriză.

Min. 1: A început meciul!

• FC Botoșani: Pap – Braun, Dawa, Racovițan, Țigănașu – Tîrcoveanu, Papa, Ongenda – Kage, Petkovski, Sila
  • Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Iacob, Martac – Neguț, Dulca, Suciu, Corbu – M. Șerban – Cherchez

FC Botoșani este pe poziția a patra înaintea meciului și are șansa să urce pe locul secund în Liga 1, dacă o învinge pe Chindia.

De cealaltă parte, echipa lui Emil Sădoi și-a revenit după debutul slab de campionat și are două victorii în ultimele patru etape. Chindia este pe locul 10 înaintea meciului cu Botoșani.

În etapa precedentă, FC Botoșani a scos doar o remiză cu codașa Academica Clinceni, scor 1-1, în timp ce Chindia Târgoviște a pierdut dramatic cu FCSB, scor 0-1, cu un gol încasat în prelungiri.

0:30 VIDEOSporting – Chaves 3-0 şi Braga – Porto 0-1, în AntenaPLAY! Sporting a primit trofeul, Porto merge în grupele Europa League 0:20 Dan Petrescu a umilit-o pe Farul cu CFR Cluj, dar tot s-a enervat după meci! Ce l-a scos din sărite: „Voi spuneți ce vreți” 0:10 Gică Hagi, devastat după ce Farul a fost umilită în ultima etapă de CFR Cluj: „E dureros”! Anunţul pentru sezonul următor 18
23:59
Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY duminică, de la 15:45. Verstappen pleacă primul
18
23:50
Momente uluitoare în meciul CFR Cluj – Farul 5-1! Cristi Ganea l-a ignorat total pe Gică Hagi, după ce „Regele” l-a schimbat!
18
23:28
Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer
18
23:10
VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade
18
22:48
VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco”
18
22:43
CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League!
18
21:50
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză