România – Islanda | Vlad Chiricheş, cuvinte uriaşe pentru Mirel Rădoi: „Sper să se râzgândească şi să rămână”. Mesajul căpitanului pentru colegi înaintea dublei decisive

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 noiembrie 2021, 10:52

Comentarii
România – Islanda | Vlad Chiricheş, cuvinte uriaşe pentru Mirel Rădoi: „Sper să se râzgândească şi să rămână. Mesajul căpitanului pentru colegi înaintea dublei decisive

Vlad Chiricheş este căpitanul naționalei României | Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

România – Islanda e meciul care ne poate duce la barajele pentru Mondiale. În cazul unei victorii, doar trei puncte în Liechtenstein ne mai despart de visul unui Mondial care ne-a fost interzis din 1998. Chiar şi aşa, Mirel Rădoi pare de neînduplecat. Totuşi, căpitanul Vlad Chiricheş speră ca selecţionerul să se răzgândească şi să nu plece de la echipa naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vlad Chiricheş, cuvinte uriaşe pentru Mirel Rădoi

Vlad Chiricheş crede în victoria cu Islanda, dar are şi un obiectiv clar. Mirel Rădoi să nu plece de la echipa naţională după aceste două meciuri. Mai mult, Chiricheş a dezvăluit ce s-a întâmplat în aceste zile în cantonamentul tricolorilor. „O văd ca pe o echipă normală pe care trebuie să o batem. E un mesaj al meu, cum am mai spus-o, trebuie să fim concentraţi şi determinaţ să obţinem victoria, care ne aduce foarte aproape de locul de baraj. Toţi jucătorii şi stafful ştiu că e foarte important să avem o atitudine extraordinară pentru a câştiga. Am avut câteva discuţii cu el şi sper să se răzgândească, să fie alături de noi şi la meciurile următoare”, a spus căpitanul tricolorilor înaintea duelului decisiv cu Islanda.

Mesajul lui Vlad Chiricheş pentru tricolori

Mai mult, căpitanul Vlad Chiricheş a sunat mobilizarea pentru coechipierii săi. E şansa unei generaţii să ajungă la un Campionat Mondial după o pauză uriaşă. România nu a mai fost la Mondiale de la ediţia din 1998, când generaţia lui Gică Hagi ne-a dus în Franţa. „Dacă ne uităm în ultima perioadă, echipa naţională a început să joace mult mai bine, să aibă rezultate mult mai bune, s-a închegat un grup, suntem mult mai puternici. Dacă vom ajunge la baraj, merităm să ajungem la baraj. Dacă vom trece de baraj, merităm să mergem la mondial”, a spus Chiricheş, într-o conferinţă de presă.

Google News As.roPuteți urmări știrile AS.ro și pe Google News
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Nuno Campos, declaraţie de suflet pentru fanii lui Dinamo: „Avem un jucător în plus cu ei”

0:04

Alexandru Musi și-a prezentat scuzele după ce a fost eliminat cu U Cluj, dar l-a taxat pe Vidican: „Presiunea”

23:59 22 aug.

Cristiano Bergodi, după înfrângerea cu Dinamo: „Noi ne-am bătut singuri”

23:54 22 aug.

Scene şocante cu Cristiano Bergodi. A luat „roşu” după ce a vrut să se bată cu fanii. „M-a înjurat în italiană, un nenorocit”

23:53 22 aug.

Dan Nistor, mesaj special după ce a fost omagiat de Dinamo: „Înseamnă că am făcut ceva pentru acest club minunat”

23:25 22 aug.

Dinamo – U Cluj 2-1. „Câinii”, victorie în inferioritate numerică! Alb-roșii, lideri în Liga 1

1 Lovitură pentru Barcelona: jucătorul lui Hansi Flick vrea să plece! Jorge Mendes îi caută deja echipă 2 Performanţă incredibilă! Jucătorul cedat gratis de Dinamo a înscris 4 goluri în 45 de minute 3 FotoIon Ţiriac, investiţie uriaşă în România! Edilul a anunţat lovitura de proporţii: „Mulţumesc pentru angajament” 4 David Popovici a intervenit în scandalul „merdenelor”. Reacţie neaşteptată: „Eat…” 5 Puştiul cedat gratis de Dinamo poate prinde transferul carierei după ce a înscris 4 goluri într-un meci în Liga 2! 6 VIDEOMarele Premiu al Țărilor de Jos. Norris pleacă din pole position, în direct pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY!
Citește și