Închide meniul

Dani Alves a venit în şlapi la prezentarea fastuoasă de la Barcelona. “L-am tot bătut la cap pe preşedinte, apoi Xavi m-a sunat”

Antena Sport Publicat: 17 noiembrie 2021, 16:41

Comentarii
Dani Alves a venit în şlapi la prezentarea fastuoasă de la Barcelona. L-am tot bătut la cap pe preşedinte, apoi Xavi m-a sunat

Profimediaimages

“Port şlapi pentru că multe lucruri se pot schimba, dar unele nu”, a spus Dani Alves. Fundaşul de 38 de ani s-a încălţat apoi pentru a trece la jongleriile cu mingea, celebre în momentele prezentării unui jucător.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dani Alves a revenit la Barcelona: “L-am tot bătut la cap pe preşedinte”

“Lumea ştie respectul pe care îl am pentru ei şi pentru culorile Barcelonei. Vreau să le arăt mulţumirea. A fost superb să îi văd din nou. Le pot garanta că nu îi voi dezamăgi. Am venit aici să îi reprezint.

Sunt unul dintre ei şi de aceea sunt aici. Momentul a fost unul special şi eu simt că sunt un reprezentant al fanilor. Le mulţumesc celor care au venit, azi, la prezentarea mea. Eu pot ajuta acest club, care mi-a dat tot ce am. Nu este o obligaţie, e o plăcere să ajut.

Reclamă
Reclamă

L-am tot bătut la cap pe preşedinte că vreau să mă întorc. I-am spus că sunt capabil să ajut. Atunci când a semnat Xavi, i-a spus preşedintele, “uite, acum asta e problema ta”. Xavi m-a sunat şi mi-a spus că vrea să se bazeze pe mine şi restul a fost uşor”, a spus Dani Alves.

Dani Alves a jucat opt ani pentru Barcelona, în perioada 2008-2016. În aproape 400 de meciuri, a cucerit șase titluri și trei trofee UEFA Champions League.

Reclamă

Dani Alves va putea juca pentru Barcelona abia din ianuarie

Dani Alves a semnat din postura de jucător liber de contract cu Barcelona. Ultima dată, brazilianul a jucat la Sao Paolo. Catalanii l-au adus încă de pe acum pe veteranul de 38 de ani, dar pentru a-l putea folosi sunt nevoiți să mai aștepte până în luna ianuarie, când se deschide fereastra de transferuri.

“Se va alătura echipei până la finalul sezonului. Brazilianul va veni la antrenamente săptămâna viitoare, dar nu va avea drept de joc până în luna ianuarie. Clubul va anunța toate detaliile la prezentarea jucătorului”, se anunță în comunicatul Barcelonei.

Pe postul de fundaș dreapta, catalanii îi mai au pe Sergino Dest, Oscar Mingueza și Sergi Roberto.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:40 10 sept.
EXCLUSIV“Plecăm cu un gust amar” Denis Drăguş, dezamăgit după Cipru – România 2-2: “Credem până la final”. Mesaj pentru Lucescu
0:40 10 sept.
“Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2!
0:38 10 sept.
Ce șanse mai are România pentru calificarea la Campionatul Mondial. Culoar infernal chiar și la baraj
0:20 10 sept.
EXCLUSIVMircea Lucescu se gândeşte să părăsească naţionala după egalul cu Cipru: “Sunt foarte dezamăgit, nu mă aşteptam”
0:14 10 sept.
“Nu îmi explic!” Mircea Lucescu şi-a criticat jucătorii, după Cipru – România 2-2: “Le-au îngheţat picioarele”
0:13 10 sept.
EXCLUSIV“I s-a strigat ‘Demisia’ lui Lucescu. Ar trebui o schimbare?” Răspunsul lui Horaţiu Moldovan
1 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 2 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 3 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 4 Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial! 5 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid 6 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial
Citește și