FC U Craiova 1948 – CFR Cluj 0-2. Patru victorii la rând pentru echipa lui Dan Petrescu! Debut de coșmar pentru Eugen Trică

Alexandru Ivan Publicat: 20 noiembrie 2021, 22:18

Comentarii
FC U Craiova 1948 – CFR Cluj 0-2. Patru victorii la rând pentru echipa lui Dan Petrescu! Debut de coșmar pentru Eugen Trică

Profimedia

 FC U Craiova 1948 – CFR Cluj 0-2

Min 90: Final de meci! CFR Cluj se impune la Craiova cu 2-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min 88: GOOOL CFR Cluj! A înscris Ciprian Deac! Veteranul lui Dan Petrescu nu a ratat singur cu Mogoșanu.

Min. 65: GOOOL CFR Cluj! Introdus la pauză, Sigurjonsson, a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Deac.

Min 12: Ocazie uriașă pentru CFR Cluj! Billel Omrani a șutat din interiorul careului, dar mingea a fost deviată milimetric pe lângă poartă.

Min. 1: A început partida.

Reclamă
Reclamă

FC U Craiova 1948 – CFR Cluj | Echipele de start

FC U Craiova1948: Mogoșanu – Paramatti, Kovacic, Gajic, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Baeten – Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan
Rezerve: R. Popa, Negru, Bușu, V. Achim, Pop, Marquet, Raicea, Bauza, Compagno
Antrenor: Eugen Trică

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Graovac, A. Burcă, Camora – Bordeianu, Boateng, Deac – Omrani, Debeljuh, Sacko
Rezerve: Letica, Fl. Ștefan, R. Bălan, Bouhenna, Culio, Sigurjonsson, Păun, Chipciu, Costache
Antrenor: Dan Petrescu

Eugen Trică: “Dan Petrescu este cel mai bun antrenor din România!”

“Dan Petrescu este cel mai bun antrenor din România în momentul de față, el și cu Hagi merită să fie selecționerul naționalei în cazul în care Mirel Rădoi renunță. Știu și gândirea lui Dan Petrescu, dacă nu primește gol, este 0-0, este un antrenor mulțumit, dar devine SuperDan fericit dacă echipa lui câștigă cu 1-0. Am spus demult că CFR va domina fotbalul românesc și nu m-am înșelat.

Reclamă

CFR ne-a depășit și pe noi și pe noi, Craiova, și pe UTA Arad ca trofee, e după FCSB și Dinamo, e pe locul 3. E un club foarte bine organizat, am fost acolo. E singura noastră reprezentantă în Europa. Am văzut jocul cu Dinamo, au câștigat de o manieră categorică, nu s-au forțat, scorul putea fi mult mai mare.

Am intrat și în mintea lui Dan, cu ce echipă ar juca. Orice rezultat în afară de victorie mă nemulțumește indiferent de adversar. Avem nevoie de puncte. Mă mir că a revenit Culio, dar este un profesionist desăvârșit, la fel și Ciprian Deac, are programul lui, se trezește devreme, la 8 dimineața e în sala de forță”, a spus Eugen Trică, la conferința de presă dinaintea meciului.

Dan Petrescu: “Eugen Trică a fost dat afară pe nedrept!”

“Indiferent cine era antrenorul Craiovei, ne-am fi așteptat la un meci greu. Dar așa cred că va fi și mai greu, deoarece Trică a fost la CFR Cluj și va încerca să demonstreze ceva. Plus că la Craiova a reușit promovarea, pe nedrept a fost dat afară și acum i s-a făcut dreptate. Sunt convins că va reuși să motiveze echipa. Dacă au dat patru goluri în meciul amical cu Steaua înseamnă că a adus un spirit în atac. Problemele Craiovei în campionat au fost în atac, nu în apărare”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă dinaintea meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:06

Guvernul RD Congo, prima reacție după ce jucătorii nu au fost lăsați să revină la cluburi: “Nu vă faceți riji”

11:57

Antrenorul lui DC United, susținere totală pentru Louis Munteanu, după revenirea pe teren: “Nu e ușor”

11:52

Pe ce loc termină Dinamo campionatul. Verdictul lui Cristi Borcea

11:03

S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga

10:43

Mirel Rădoi, anunț despre viitorul lui la FCSB. Rămâne și din vară? “Păstrăm liniștea în familie”

10:25

Tyson Fury a revenit în ring! Boxerul de 37 de ani l-a provocat pe Anthony Joshua, după victoria de pe stadionul lui Tottenham

1 Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland 2 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 3 O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină 4 Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat 5 Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi” 6 FCSB – Oțelul 4-0. Roş-albaştrii, show pe Arena Naţională. Cel mai bun meci sub comanda lui Mirel Rădoi în play-out
Citește și