Zlatan Ibrahimovic, gol din foarfecă în Udinese – AC Milan 1-1. Cristiano Ronaldo, unicul marcator în Norwich – Manchester United 0-1. Rezultatele zilei sunt AICI

Alexandru Ivan Publicat: 11 decembrie 2021, 23:45

Meciuri tari în Europa

Update 23.15: Udinese – AC Milan 1-1! Zlatan Ibrahimovic a smuls un punct pentru milanezi, în minutul 90+2. Suedezul a marcat cu o execuție marcă înregistrată. VIDEO AICI

Update 22.08: Udinese – AC Milan 1-0! Surpriză mare! Beto a deschis scorul pentru Udinese împotriva liderului din Serie A.

Update 21.26: Final de meci! Manchester United a învins-o pe Norwich cu 1-0.

Update 21.00: Venezia – Juventus 1-1! Încă un pas greșit făcut de echipa lui Allegri în campionat. Bianconerii au condus cu 1-0 la pauză, după golul lui Morata, dar Aramu a egalat în minutul 55.

Update 20.55: Norwich – Manchester United 0-1! Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru „diavoli”, din penalty. Portughezul a făcut 120 de „victime” în cariera sa, din 160 de adversari întâlniți.

Update 18.57: Chelsea – Leeds United 3-2! Oaspeții au reușit să egaleze, în minutul 83, prin Gelhardt, dar Jorginho a marcat din nou din penalty pentru Chelsea, în minutul 90+4.

Update 18.36: Liverpool – Aston Villa 1-0! Mohamed Salah a marcat din penalty

Update 18.16: Chelsea – Leeds United 2-1! Italianul Jorginho a marcat din penalty, în minutul 57.

Update 18.10: Bayern – Mainz 2-1! Bavarezii au reușit să răstoarne scorul! A marcat puștiul Musiala.

Update 17.46: Arsenal – Southampton 3-0! Lacazette și Odegaard au marcat pentru echipa lui Mikel Arteta, în minutele 21 și 27. În repriza a doua a marcat și Gabriel, în minutul 62.

Update 17.44: Bayern – Mainz 1-1! Kinglsey Coman a înscris pentru campioana Germaniei, în minutul 54. Bavarezii revin în joc, după ce au fost conduși la pauză.

Update 17.40: Chelsea – Leeds 1-1! Raphinha a deschis scorul pentru echipa lui Bielsa, în minutul 28, dar Mason Mount a egalat pentru campioana Europei, în minutul 42.

Update 17 20. Steven Gerrard a avut parte de o primire fabuloasă pe Anfield Road, stadionul pe care a scris istorie în tricoul cormoranilor.

Update 17.13: Bochum – Dortmund 1-0! Polter a marcat pentru gazde! Erling Haaland este titular la Dortmund.

Update 17.10: Bayern – Mainz 0-1! Supriză la Munchen! Onisiwo a deschis scorul pe terenul campioanei Germaniei. Robert Lewandowski este titular pentru Bayern.

Meciurile zilei în Anglia

În Anglia, evenimentul zilei este confruntarea dintre Aston Villa și Liverpool. Steven Gerrard își înfruntă fosta echipă și, paradoxal, ar putea să o „frâneze” din sprintul către titlu. Tot azi joacă și Chelsea, cu Leeds United, în timp ce Manchester United merge la Norwich.

Meciurile zilei în Germania

În Germania, primele două clasate, Bayern și Dortmund, joacă de la aceeași oră, 16:30. Bavarezii primesc vizita lui Mainz, în timp ce „galben-negrii” se deplasează la Bochum.

Meciurile zilei în Italia

În Italia, Juventus, care a câștigat grupa de Champions League cu Chelsea, campioana Europei, are deplasare tare la Venezia. Liderul AC Milan joacă tot în deplasare, la Udinese.

19:53 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele de start 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 LIVE VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Sesiunea de antrenament e ACUM în AntenaPLAY. Probleme pentru Leclerc 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY Vezi toate știrile