Închide meniul

Robert Lewandowski şi Lionel Messi, în finala pentru trofeul “The Best FIFA”, acordat celui mai bun jucător. Cei doi se vor lupta cu Salah

Antena Sport Publicat: 7 ianuarie 2022, 18:32

Comentarii
Robert Lewandowski şi Lionel Messi, în finala pentru trofeul The Best FIFA, acordat celui mai bun jucător. Cei doi se vor lupta cu Salah

Profimediaimages

Robert Lewandowski şi Lionel Messi, în finala pentru trofeul “The Best FIFA”

Polonezul Robert Lewandowski (Bayern Munchen), argentinianul Lionel Messi (PSG) şi egipteanul Mohamed Salah (Liverpool) sunt finaliştii pentru câştigarea trofeului The Best FIFA. Premiile vor fi decernate în data de 17 ianuarie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru acest premiu au mai fost nominalizaţi: Karim Benzema (Franţa / Real Madrid CF), Kevin De Bruyne (Belgia / Manchester City FC), Cristiano Ronaldo (Portugalia / Juventus FC / Manchester United FC), Erling Haaland (Norvegia / BV Borussia 09 Dortmund), Jorginho (Italia / Chelsea FC), N’Golo Kanté (Franţa / Chelsea FC), Kylian Mbappé (Franţa / Paris Saint-Germain) şi Neymar (Brazilia / Paris Saint-Germain).

Robert Lewandowski a pierdut “Balonul de Aur” în faţa lui Messi

Lionel Messi a câștigat Balonul de Aur 2021, dar a avut un mesaj clar pentru France Football, publicația care oferă cel mai important premiu individual al anului. Multă lume spunea că Robert Lewandowski ar fi meritat acest trofeul, în contextul în care în 2020, “Balonul de Aur” nu a mai fost decernat. Chiar Messi a recunoscut că rivalul său merita Balonul de Aur în 2020.

”Toată lumea știe și este de acord cu faptul că tu ai fost câștigătorul anul trecut. Să sperăm că France Football îți va da premiul Balonul de Aur 2020. Cu toții știm că l-ai meritat și sper că îl vei avea acasă”, a spus Messi, după ce a primit al șaptelea Balon de Aur al carierei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:14
Luka Modric i-a cucerit pe italieni, după debutul oficial la AC Milan: „E deja un idol pe San Siro”
9:56
Ruben Amorim, ironizat pentru declaraţiile date după Manchester United – Arsenal 0-1! A stabilit şi un record negativ
9:42
Cum a descris Daniel Pancu revenirea Rapidului din derby-ul cu FCSB: „Jocul greșeală așteaptă”
9:12
„Știam că nu joacă așa”. Andrei Borza a spus cum a reușit să-l „păcălească” pe Siyabonga Ngezana în Rapid – FCSB 2-2
9:06
Iga Swiatek – Jasmine Paolini, finala turneului de la Cincinnati! Decizia surprinzătoare luată de organizatori
8:56
FotoNeymar a început să plângă după umilinţa carierei! Echipa lui Coutinho a învins-o pe Santos cu 6-0
1 Gigi Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs după Rapid – FCSB 2-2: “Aşa se joacă fotbalul?” 2 Mamadou Thiam a luat decizia finală, după ce Gigi Becali l-a pus pe lista de transferuri. Ce le-a spus şefilor de la U Cluj 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gafă uriaşă în Csikszereda – Universitatea Craiova! Stevanovic şi Silviu Lung Jr, protagoniştii autogolului sezonului 5 Cât valorează acum Andrea Compagno, pe care Becali l-a cedat pentru 120.000 de euro! Tocmai a reuşit o “dublă” 6 Ce s-a întâmplat cu Adrian Şut? Motivul pentru care nu e în lot pentru derby-ul Rapid – FCSB
Citește și