Închide meniul

Tragedie în box! Un sportiv de 26 de ani a murit după ce a fost făcut KO. Zece zile a stat în comă

Antena Sport Publicat: 9 ianuarie 2022, 8:44

Tragedie în box! Un sportiv de 26 de ani a murit după ce a fost făcut KO. Zece zile a stat în comă

The Sun

Boxerul a fost diagnosticat cu edem cerebral și comă de gradul trei. Medicii l-au operat, dar nu i-au putut salva viața. După zece zile în care a stat în comă, sportivul rus originar din Armenia a murit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arrest Sahakyan a decedat după ce a fost făcut KO în ring

Igor Semernin, cel care i-a aplicat lovitura de o duritate extremă lui Sahakyan, s-a declarat extrem de afectat la aflarea veștii. Acesta a transmis un mesaj emoționant pe contul său de Instagram și a exprimat condoleanțe familiei și prietenilor lui Arrest.

Arrest Sahakyan
Arrest Sahakyan avea 26 de ani

O rudă a sportivului care a încetat din viață, Svetlana Petrosyan, a avut și ea o reacție teribilă. “Cum… cum să continuăm să trăim. Era sufletul și bucuria noastră. Inima mea s-a transformat în bucăți. Nu îmi vine să cred, este ca un coșmar.

Te-am iubit extrem de mult, dragul nostru. Ai fost cea mai bună persoană, cea mai veselă, minunată și sinceră“, a scris Svetlana pe rețelele sociale, potrivit thesun.co.uk.

Sahakyan a luptat de nouă ori la profesioniști și a câștigat de șase ori. Va fi înmormântat la Erevan, în Armenia.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:27

LIVE VIDEOAustria – România 0-0. “Tricolorii” continuă drumul spre World Cup 2026. Ocazie mare ratată de gazde

22:17

VideoJurnal AntenaSport | Lupte grele la Dinamo, pentru pregătirea trupelor speciale

22:14

VideoJurnal AntenaSport | Cristina Neagu, regina balului la meciul de retragere

22:08

VideoJurnal AntenaSport | Talpan, mai aclamat ca Pițurcă la aniversarea Stelei

22:01

VideoJurnal AntenaSport | Un dublu campion din NBA, laude pentru Sabrina Ionescu

21:52

VideoMomentul în care tricolorii au cântat cu patos imnul “Deşteaptă-te, române!” alături de 15.000 de fani!

1 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și