Închide meniul

Ultraşii lui Dinamo au băgat spaima în jucători! Un titular şi-a trimis soția și copiii în siguranţă, în afara ţării: “Dacă e să mi se întâmple ceva, măcar să mi se întâmple doar mie!”

Publicat: 12 ianuarie 2022, 8:38

Ultraşii lui Dinamo au băgat spaima în jucători! Un titular şi-a trimis soția și copiii în siguranţă, în afara ţării: Dacă e să mi se întâmple ceva, măcar să mi se întâmple doar mie!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ultraşii lui Dinamo au băgat spaima în jucători

Plamen Iliev (30 de ani) a fost îngrozit de episodul finalului de an. După eşecul cu CS Mioveni, 1-2, după ce echipa a plecat spre București, ultraşii, furioși, s-au luat după autocar și au încercat de mai multe ori să oprească mașina în care se aflau jucătorii. Aceştia i-au bagat în ședință pe jucători la o benzinărie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Momentul l-a îngrozie pe Iliev, care a decis să îşi trimită soția și copiii în siguranţă, la Sofia. „Dacă e să mi se întâmple ceva din partea fanilor, măcar să mi se întâmple doar mie, nu și celor din familie”, a spus portarul, citat de gsp.ro.

Nici Deian Sorescu nu a trecut peste episod. Acesta a fost umilit la finalul meciului, iar ultrașii i-au smuls tricoul de pe el, apoi l-au aruncat pe gazon.

”Da, acolo a fost momentul critic, pentru mine s-a terminat absolut totul. Pentru mine a fost ceva îngrozitor. Eu nu am dormit 36 de ore, până la antrenamentul de a doua zi, cred că am dormit o oră și un pic. Mulți nu știu ce se întâmplă cu adevărat la club. Ăsta e adevărul și asta susțin în continuare. Nu, nu se va schimba. Dacă nu s-a schimbat până acum, eu sper să se schimbe, dar nu mai am nicio încredere”, a spus Sorescu.

EXCLUSIV | Dumitru Dragomir, verdict crunt pentru Dinamo: „Scapă în Divizia B”

Dinamo trăieşte periculos în Liga 1. După 21 de etape disputate din sezonul regulat echipa din Ştefan cel Mare e pe locul 15, direct retrogradabil. Mircea Rednic a fost dat afară şi a fost readus Flavius Stoican, în speranţa că Dinamo se va salva.

Reclamă
Reclamă

Fostul şef al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, nu le dă nicio şansă de a evita retrogradarea celor de la Dinamo.

„Are scăpare Dinamo. Scapă în Divizia B. Are, are, scapă în Divizia B”, i-a ironizat Dumitru Dragomir pe cei de la Dinamo, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:41

Portugalia – Spania LIVE TEXT (22:00). Cristiano Ronaldo şi Lamine Yamal, titulari în finala Nations League

20:40

VideoJurnal Antena Sport | Ianis Hagi încă se bucură de vacanţă, înainte să semneze cu noua echipă

20:39

VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu schimbă liniile la duelul naţionalei cu Cipru!

20:35

EXCLUSIVEmoţii în privinţa lui Louis Munteanu înaintea startului EURO! Daniel Pancu: “Să riscăm nu ar fi bine”

20:34

“De acolo i se trage”. Mihai Stoica, verdict despre forma modestă a lui Dennis Man: “Are nevoie de un restart”

20:30

LIVE SCOREJannik Sinner – Carlos Alcaraz se joacă ACUM. Set decisiv în finala Roland Garros

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Cum arată clasamentul în grupa României, după înfrângerea din Austria, în preliminariile World Cup 2026 3 Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase! 4 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 5 Mihai Stoica, mesaj dur pentru Florin Talpan! L-a atacat după decizia ÎCCJ, cu privire la palmaresul Stelei 6 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!
Citește și