„Este plin de remuşcări!” Kurt Zouma şi-a cerut scuze, după ce au apărut imagini cu el în care îşi bătea pisica. Unde se duc banii din amenda uriaşă primită

Antena Sport Publicat: 12 februarie 2022, 13:19

Comentarii
„Este plin de remuşcări! Kurt Zouma şi-a cerut scuze, după ce au apărut imagini cu el în care îşi bătea pisica. Unde se duc banii din amenda uriaşă primită

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Permiteţi-mi să fiu clară: nu este posibil să îi apărăm faptele. Comportamentul lui nu reflectă în niciun caz valorile care ne sunt dragi. Poziţia noastră a fost aceeaşi de la început. Condamnăm acţiunile lui şi nu vom tolera niciodată nicio formă de cruzime împotriva animalelor. I-am aplicat o amendă maximă (n.r: 300.000 de euro). Kurt este de acord că fiecare bănuţ din amenda lui va fi donat organizaţiilor de protecţie a animalelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Credem că acesta este absolut ceea ce trebuie făcut. Kurt contribuie şi el pe deplin la ancheta desfăşurată de RSCPCA (n.r. – Societatea Regală de Prevenire a Cruzimii faţă de Animale). Cred că este important în acest moment să subliniem că el este pe deplin conştient de gravitatea acţiunilor sale. Am văzut-o cu ochii mei şi am auzit-o cu urechile mele: el este plin de remuşcări. Şi-a cerut sincer scuze. Acesta este un prim pas important spre izbăvire„, a spus ea, pentru The Sun.

Vicepreşedintele de la West Ham, despre scandalul cu Zouma

Karren Brady crede într-o schimbare de atitudine a jucătorului său şi consideră că acesta merită „a doua şansă”. „Dar cred că trăim într-o societate în care marea majoritate a oamenilor încă apreciază calităţile umane de bază ale iertării şi mântuirii. Vom colabora din greu alături de Kurt pentru a ne asigura că remuşcările şi regretele lui transformă ceva negativ în pozitiv„, a mai spus ea.

Clubul West Ham a decis, miercuri, ca fotbalistul Kurt Zouma să primească amenda maximă, şi anume echivalentul salariului pe două săptămâni, ca urmare a apariţiei imaginilor cu jucătorul lovindu-şi animalul de companie. Abuzul asupra animalelor este un subiect luat foarte în serios în Marea Britanie. Agresorii se confruntă acum cu pedepse mai aspre de închisoare, de până la 5 ani, conform unui nou proiect de lege adoptat de parlament anul trecut.

În plus, Societatea Regală de Prevenire a Cruzimii faţă de Animale a preluat cele două animale ale jucătorului. Însuşi Zouma a fost cel care a dus pisicile. “Cele două pisici sunt acum în grija RSPCA”, a declarat un purtător de cuvânt.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:23

Daniel Bîrligea a fost prezentat oficial la Frosinone! Atacantul plecat de la FCSB va evolua în Serie A

20:21

LIVE TEXTArarat-Armenia – Universitatea Craiova 0-0. Ocazii importante pentru olteni, în meciul decisiv pentru Europa League

20:14

Spectacolul Champions League: cele mai tari meciuri după tragerea de la Monaco. Misiune infernală pentru Chivu, Man și Marin

20:13

Nu doar Cristi Chivu îl întâlneşte pe Jose Mourinho! Toţi românii din Champions League vor juca cu Real Madrid

19:01

Opoziţie pentru Gino Iorgulescu! Conducătorul din Liga 1 care vrea să devină şef la LPF: „Nu totul se rezumă la bani”

18:54

Nu-i de glumă: UEFA, gata să-l ducă în instanță pe Gianni Infantino! Pedeapsa maximă: 5 ani de închisoare

1 Daniel Bîrligea a plâns la aeroport la despărţirea de FCSB: „Sunt lacrimi de emoţie, e greu…” 2 Pe ce bani îl transferă Universitatea Cluj pe Jovo Lukic la FCSB 3 Pleacă de la Dinamo după ce a ajuns pe lista neagră a lui Nuno Campos! Va ajunge sub comanda lui Ionuț Chirilă 4 Cristi Chivu a dat lovitura! Inter a bătut palma şi urmează anunţul oficial 5 Adevărul spus de Mihai Neşu, după ce soţia lui l-a părăsit şi s-a recăsătorit cu un om de afaceri 6 Victor Angelescu, performanță extraordinară la masa de poker! A ajuns în primii 50 la EPT Main Event
Citește și