Simona Halep – Gabriela Ruse, duel românesc în turul 2 de la Dubai
Elena Gabriela Ruse a avut mari probleme în setul al treilea, unde a fost condusă cu 1-4. Totuși, Ruse și-a adjudecat cinci game-uri la rând și a obținut biletele pentru turul secund, unde va da peste Simona Halep, buna sa prietenă. Confruntarea dintre Ruse și Badosa a durat 2 ore și 28 de minute!
Luni, în turul al treilea preliminar, Ruse a trecut de Ajla Tomljanovic cu scorul de 6-1, 7-5. Sportiva din Australia se află pe locul 39 WTA şi era cap de serie numărul 6. Meciul a durat o oră şi 21 de minute.
Simona Halep, prima reacţie după debutul fantastic de la Dubai
Simona Halep a câştigat meciul cu Alison Riske, scor 6-2, 6-4, în primul tur al turneului de la Dubai. Campioana noastră a învins-o fără mari emoţii pe americanca Alison Riske, după o oră şi 12 minute.
”Simo” s-a arătat foarte fericită după calificarea în turul 2 de la Dubai, acolo unde a mai câştigat trofeul de două ori, de-a lungul carierei.
„Este o bucurie să fiu din nou aici. Am amintiri foarte frumoase la Dubai, am câştigat de două ori trofeul şi este o plăcere să joc din nou în faţa voastră. Vă mulţumesc foarte mult!
Sunt fericită că sunt din nou aici. Am fost încrezătoare în meciul de astăzi şi m-am descurcat în momentele importante. Ştiam că Alison este o adversară complicată şi ştiam că trebuie să fiu foarte concentrată.
Este încă primul meci. Îmi place libertatea (n.r. – întrebată de antrenor), mă bucur de ea, şi vreau să fiu concentrată pe obiectivul meu.”, a mai spus campioana noastră.
- Simona Halep – Gabriela Ruse, duel românesc în turul 2 de la Dubai
- Victorie uriașă pentru Ruse, în fața Paulei Badosa
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
- Sorana Cîrstea, replică tăioasă după conflictul cu Naomi Osaka. Întrebarea care a deranjat-o: „Nu e dramă”
- Bornă impresionantă stabilită de Sorana Cîrstea în tenis! Ce s-a întâmplat după eliminarea de la Australian Open
- „Nu-mi place să jignesc. A fost lipsă de respect”. Naomi Osaka, reacție fermă după conflictul cu Australian Open
- Stan Wawrinka, maraton de 4 ore şi 33 de minute şi succes ireal la Australian Open: “Trebuie să beau o bere”
































