Răzvan Lucescu, înfrângere în UEFA Conference League chiar de ziua lui! Reacția românului după Midtjylland – PAOK 1-0. „Putem să răsturnăm scorul!”

Alexandru Ivan Publicat: 18 februarie 2022, 0:06

Răzvan Lucescu e antrenorul celor de la PAOK

Înfrângerea suferită de PAOK în Danemarca a fost cel mai nepotrivit cadou pentru Răzvan Lucescu. Românul a împlinit în ziua meciului vârsta de 53 de ani.

Răzvan Lucescu, înfrângere în UEFA Conference League chiar de ziua lui

Singurul gol al partidei a fost marcat de Andersson, în minutul 20. La PAOK, Alexandru Mitriţă a jucat o repriză.

În ciuda eșecului din manșa tur, Răzvan Lucescu e sigur că echipa lui poate să obțină calificarea în returul din Grecia.

„A fost un meci echilibrat, împotriva unei echipe puternice, cu circulație bună a mingii. În primele minute ne-am respectat adversarul mai mult decât trebuia. După golul lor, jocul s-a echilibrat, am avut șansele noastre și până la urmă cred că un egal ar fi fost un rezultat echitabil”, a spus Răzvan Lucescu, citat desport24.gr.

Răzvan Lucescu: „Putem să răsturnăm scorul!”

„Cu siguranță cred că putem să răstunăm scorul, trebuie să câștigăm al doilea joc și asta vom face. Noi vom avea fanii alături, așa că va fi mai greu pentru adversarul nostru. Acum avem mai multe informații despre adversarul nostru, așa că știm exact ce să facem”, a mai spus antrenorul român.

Manșa a doua a „dublei” dintre PAOK și Midtjylland e programată pe 24 februarie. Echipa lui Răzvan Lucescu a terminat pe locul doi într-o grupă cu FC Copenhaga, Slovan Bratislava și Lincoln Red Imps și astfel e nevoită să joace un play-off pentru calificarea în optimi.

22:18 Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY 22:15 „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!” 21:58 LIVE TEXTAS Roma – Bayer Leverkusen şi Marseille – Atalanta se joacă ACUM. Au înceăut semifinalele Europa League şi Conference League 21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa 20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV Vezi toate știrile