VIDEO

“Într-o zi mă voi întoarce acasă!” Marius Șumudică și-a anunțat revenirea la fosta echipă. Mesajul lui “Șumi” pentru fani

Alexandru Ivan Publicat: 20 martie 2022, 15:02

Comentarii
Într-o zi mă voi întoarce acasă! Marius Șumudică și-a anunțat revenirea la fosta echipă. Mesajul lui Șumi pentru fani

Hepta

Marius Șumudică e liber de contract după ce a fost demis de la Yeni Malatyaspor. “Șumi” a fost în cărți pentru a prelua banca celor de la Rapid, dar conducerea giuleșteană l-a ales, în schimb, pe Adrian Mutu. Antrenorul de 51 de ani nu stă însă mult timp departe de fotbal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică și-a anunțat revenirea la Al-Shabab, pe care a antrenat-o în perioada iunie 2018 – iunie 2019. “Șumi” chiar le-a promis fanilor din Arabia Saudită că se întoarce în Golf.

Marius Șumudică și-a anunțat revenirea la fosta echipă

“Un jurnalist din Arabia Saudită m-a sunat în această dimineață să mă întrebe dacă m-aș întoarce să lucrez acolo. Voi lăsa doar acest videoclip aici în loc de un răspuns…

PS: Și un scurt mesaj către fanii lui Al Shabab care îmi scriu pe Twitter: într-o zi, mă voi întoarce acasă…”, a scris Marius Șumudică, pe Twitter.

Reclamă
Reclamă

Marius Șumudică a adunat 32 de meciuri pe banca lui Al Shabab, dintre care 16 victorii, nouă remize și șapte înfrângeri. Antrenorul român a terminat atunci campionatul pe locul cinci.

În prezent, Al-Shabab a antrenată de brazilianul Péricles Chamusca și e pe locul patru în Arabia Saudită. Lider e Al Ittihad, antrenată de Cosmin Contra.

Marius Șumudică s-a dezis de Rapid

Numirea lui Adi Mutu ca antrenor la Rapid a făcut multe glorii ale clubului din Giulești să se dezică de actuala echipă. După Daniel Pancu, a urmat Marius Șumudică. Cei doi sunt supărați pentru faptul că nu au fost luați în calcul să preia banca echipei pe care o au în suflet.

Reclamă

„M-au pierdut, din toate punctele de vedere!„, a anunțat Șumudică. Tehnicianul susține că nu va merge nici la inaugurarea noului stadion Giulești.

I-au pierdut și p-ăștia (n.r. – Șumudică și Pancu). Pe mine m-au pierdut, ți-o spun cu mâna pe suflet. M-au pierdut, din toate punctele de vedere. Mai au și tupeul să mă invite la inaugurare? Păi, cum să mă duc la inaugurare? Mi se face rău. Cad acolo„, a declarat Marius Șumudică la prosport.ro.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48 24 mart.

“Nimic” Piţurcă a dat verdictul după ce l-a văzut pe Rădoi pe banca FCSB-ului! Un alt antrenor, jenat: “Păi ce?”

23:26 24 mart.

Ioan Andone “i-a făcut echipa” lui Mircea Lucescu pentru meciul cu Turcia! Ce prim 11 ar trimite în teren

23:20 24 mart.

Mihai Stoica, categoric după revenirea lui Ionuț Radu în România, pentru barajul cu Turcia: „Nu s-a victimizat, dar…”

23:02 24 mart.

Veste “bombă” înainte de Turcia – România! Hakan Calhanoglu ar putea pleca de la Inter: “Contract dublu”

22:48 24 mart.

Mohamed Salah nu duce lipsă de oferte! Cluburile dispuse să arunce cu bani pentru legenda lui Liverpool

22:33 24 mart.

Ilie Dumitrescu i-a „citit” pe turci și anunță o surpriză în echipa de start a României: „Eu așa aș juca”

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și