Formula 1 | Ferrari, “dublă” de vis în prima cursă a anului! Charles Leclerc a câștigat Marele Premiu al Bahrainului, urmat de colegul Carlos Sainz. Campionul Max Verstappen a abandonat

Cosmin Cioboată Publicat: 20 martie 2022, 19:06

Charles Leclerc este câştigătorul Marelui Premiu al Bahrainului

Formula 1 | Ferrari, „dublă” de vis în prima cursă a anului! Charles Leclerc a câștigat Marele Premiu al Bahrainului

Ferrari a început excelent anul 2022 în Formula 1, cu o “dublă” reușită în Marele Premiu al Bahrainului. Charles Leclerc a câștigat cursa din această seară, fiind urmat de coechipierul său, Carlos Sainz.

Lewis Hamilton, pilotul Mercedes, a completat podiumul în prima cursă a anului. Max Verstappen, campionul mondial din sezonul trecut, a abandonat pe final.

• Guanyu, Alfa Romeo

Mașina lui Pierre Gasly, cuprinsă de flăcări în timpul Marelui Premiu din Bahrain

Monopostul lui Pierre Gasly a izbucnit în flăcări în timpul Marelui Premiu din Bahrain.

Mașina pilotului francez a luat foc în turul 46 al primei curse a anului din Formula 1. Gasly a ieșit la timp, înainte ca flăcările să cuprindă monopostul constructorului Scuderia AlphaTauri.

Ulterior, cursa a fost întreruptă, iar safety car-ul și-a făcut apariția pe pistă. Gasly a rămas lângă mașină, complet uluit, în timp ce pompierii încercau să stingă incendiul.

10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” 8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” 8:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League