FC Argeș – FCSB. Spectacol în Trivale, pe final de primă repriză! Florin Tănase a deschis scorul şi a intrat în istoria Ligii 1

Cosmin Cioboată Publicat: 20 martie 2022, 20:08

Florin Tănase este căpitanul celor de la FCSB

Florin Tănase, după ce a marcat un gol / SportPictures via Hepta

FC Argeș – FCSB. Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 1-1, prima repriză din Trivale, în etapa a doua din play-off-ul Ligii 1.

FC Argeș – FCSB. Final spectaculos de primă repriză! Florin Tănase a intrat în istoria Ligii 1

Florin Tănase a deschis scorul în minutul 39, după o centrare excelentă expediată de Denis Olaru. În urma reușitei din această seară, căpitanul FCSB-ului a ajuns la 12 goluri marcate în actualul sezon.

Mai mult, Florin Tănase a devenit primul jucător din istoria Ligii 1 care marchează în toate cele 7 ediții din play-off, din perioada 2015-2022.

Bucuria jucătorilor lui Toni Petrea a durat foarte puțin. În minutul 41, FC Argeș a primit un penalty după un fault comis de Ivan Mamut în propriul careu, asupra lui George Ganea.

Arbitrul central Horia Mladinovici n-a stat la discuții și a arătat punctul cu var, acordându-i și cartonaș galben lui Mamut.

Ionuț Șerban și-a asumat responsabilitatea și a executat cu succes lovitura de la 11 metri.

FC Argeș – FCSB. Echipele de start:

FC Argeș: A. Greab – J. Dos Santos, G. Turda, A. Dobrosavlevici – C. Tofan, I. Șerban, M. Raynov, D. Dumitrașcu – M. Isfan, G. Ganea, C. Tănase

Rezerve: Micle – C. Moisie, Viana, Boldor, N. Mușat, Honciu, Palic, Said, Arias

FCSB: Ș. Târnovanu – V. Crețu, I. Cristea, A. Miron, R. Radunovic – D. Olaru, M. Edjouma, F. Tănase – A. Cordea, I. Mamut, Oc. Popescu

Rezerve: A. Vlad – Fl. Coman, Ad. Șut, Dumiter, I. Stoica, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Oaidă

14:41 Mesajul lui Mihai Leu, de pe patul de spital, după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Îmi pare rău că nu am fost cu voi” 14:00 EXCLUSIVNegocieri intense între FRF și Edi Iordănescu! Tehnicianul amână răspunsul! Șansele ca Edi să ia decizia înainte de EURO 2024 13:46 Leeds – Norwich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Luptă pentru calificarea în finala play-off-ului de promovare în Premier League 13:46 Ilie Năstase, replică dură pentru Florin Talpan: „Îl dau în judecată”! Declaraţii devastatoare: „Nu mai gândeşte, a luat-o razna” 13:21 Lovitură pentru Gigi Becali! Louis Munteanu a fost convins să semneze cu rivala FCSB-ului din Liga 1! Acord total pentru atacant 12:58 Detalii din interior despre accidentarea Simonei Halep: „Când se întâmplă asta, cel mai bine e să te oprești” 12:36 Florin Talpan, atac devastator la FCSB şi la Ilie Năstase: „Continuă să nu respecte legea”! Cum a numit echipa lui Gigi Becali 12:35 Răzvan Lucescu, uimit de realizările lui PAOK, înainte de meciul pentru titlu cu Aris: „E ceva uimitor. Nimeni nu ne dădea şanse” 11:24 FotoJuventus a câştigat pentru a 15-a oară Cupa Italiei! Massimiliano Allegri, eliminat după o criză de nervi: „Nu ţi-e ruşine?” 11:05 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea au fost invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie Vezi toate știrile