Sepsi – Academica Clinceni 6-0. „Set” pentru echipa lui Cristiano Bergodi! Festival de goluri la Sfântu Gheorghe. Covăsnenii s-au dezlănțuit

Alexandru Ivan Publicat: 4 aprilie 2022, 19:50

Sepsi – Academica Clinceni 6-0. „Set pentru echipa lui Cristiano Bergodi! Festival de goluri la Sfântu Gheorghe. Covăsnenii s-au dezlănțuit

Hepta

Sepsi – Academica Clinceni 6-0. Echipa lui Cristiano Bergodi n-a avut milă de ilfovenii deja retrogradați. Covăsnenii au încheiat „setul” și visează la barajul de Conference League.

Sepsi a avut cinci marcatori diferiți. Luckassen, Păun, Aganovic, Mitrea și Tudorie și-au trecut numele pe lista marcatorilor. Luca Florică și-a înscris un autogol.

Sepsi – Academica Clinceni 6-0

Min 90: Final de meci! Sepsi a câștigat cu 6-0.

Min 89: GOOOL Sepsi! Fostul fundaș golgheter, Bogdan Mitrea, și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Min 85: Goool Sepsi! A marcat şi Tudorie!

Min 68: GOOOL Sepsi! A marcat Aganovic, fostul jucător de la FCSB.

Min 45: GOOOL Sepsi! Păun a marcat cu o finalizare printre picioarele lui Ureche.

Min. 14: GOOOL Sepsi! Mihai Bălasa a marcat şi el.

Min. 10: GOOOL Sepsi! Luckassen a marcat după o gafă colosală în apărarea ilfovenilor.

Min 1: A început meciul.

SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu – Aganovic, N. Păun, Gonzalez – Ashkovski, Luckassen, Ștefănescu
REZERVE: Began, Ninaj, Bărbuț, Fulop, Vașvari, Ispas, Golofca, Tudorie, Damașcan
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

ACADEMICA CLINCENI: Ureche – Rufati, C. Ion, Corinus, Holzmann – Tsvetkov, Vrdoljak – Florică, Dima, R. Ion – Dumitrache
REZERVE: Bolboașă, Massaro, Obedeanu, Oprea, Iana, Mboko-Sambeya, Sterian
ANTRENOR: Constantin Giurescu

23:40
Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi! Roş-albaştrii, la un pas de titlu
24
22:40
Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar!