Închide meniul

FC Voluntari – FCSB se joacă pe Arena Naţională. Anunţul oficial făcut

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 mai 2022, 19:10

Comentarii
FC Voluntari – FCSB se joacă pe Arena Naţională. Anunţul oficial făcut

Iniţial, FC Voluntari - FCSB ar fi trebuit să se dispute pe stadionul Giuleşti / As.ro

FC Voluntari – FCSB se joacă pe Arena Naţională. Anunţul a fost făcut de clubul ilfovean. Iniţial, FC Voluntari – FCSB ar fi trebuie să se joace pe stadionul Rapidului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Voluntari şi-a motivat decizia de a juca cu FCSB pe Arena Naţională prin faptul că interesul faţă de această partidă este unul enorm.

FC Voluntari – FCSB se joacă pe Arena Naţională

“Clubul FC Voluntari anunță că partida din cadrul etapei a 9-a a play-off-ului Ligii 1 la fotbal , contra formației FCSB, se va juca sâmbătă, 14 mai , ora 21:00,pe Arena Națională din București.Programată inițial pe stadionul Giulești ,întâlnirea dintre cele 2 formații a fost mutată pe cea mai mare arenă din București datorită interesul ridicat pentru acest eveniment, care ar fi făcut oricare alt stadion neîncăpător“, a anunţat FC Voluntari pe reţelele de socializare.

Gigi Becali a vrut ca FC Voluntari – FCSB pe Arena Națională

Gigi Becali a vrut FC Voluntari – FCSB pe Arenă, în penultima etapă din play-off. Ilfovenii au anunțat, iniţial,  în cursul zilei de joi că vor juca meciul respectiv pe Giulești, din cauza indisponibilității stadionului lor obișnuit. Becali a refuzat însă această variantă și este acoperit de regulamentul FRF.

Latifundiarul din Pipera a amintit faptul că, potrivit regulamentului FRF, echipa gazdă avea obligația să anunțe stadionul cu 10 zile înaintea partidei. Cum mai sunt numai 9 zile până la ora de start a partidei, ilfovenii vor fi nevoiți să le ceară acordul celor de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

Becali a declarat că nu vrea să mai joace pe Giulești, așa cum anunțase la începutul săptămânii, în legătură cu derby-ul cu CFR Cluj. Declarațiile lui Gigi Corsicanu și Mugur Bolohan l-au făcut să se răzgândească pe finanțatorul „roș-albaștrilor”.

„Da, e adevărat, nu suntem de acord să jucăm pe Giulești. Dacă ei a spus lucrurile astea (n.r. – rapidiștii), nu vrem să jucăm pe Giulești, așa că nu vrem să jucăm nici cu FC Voluntari. N-o să fim de acord nici la Ploiești, nici la Giurgiu, vrem pe Arena Națională, e cel mai aproape și acolo ne dorim să jucăm.

Ei trebuiau să anunțe stadionul cu 10 zile înainte, nu au făcut-o, așa că trebuie să ne ceară acordul. Noi suntem de acord doar cu Arena Națională”, spunea Gigi Becali, la acel moment, pentru digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 2 feb.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat!
23:20 2 feb.
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42 2 feb.
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22 2 feb.
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12 2 feb.
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10 2 feb.
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
1 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României 5 Transfer la Universitarea Craiova. Cu ce jucător s-a înţeles Mihai Rotaru 6 Şi-a pierdut câteva degete şi a fost luat la bătaie, după haosul creat la meciul lui Inter, sub privirile lui Cristi Chivu
Citește și