Închide meniul

Mihai Rotaru, “pariu” inedit cu Gigi Becali: “Joonas Tamm nu e jucător de top 3! Să vedem dacă am avut dreptate sau nu!”

Dragoș Vasile Publicat: 11 iulie 2022, 21:43

Comentarii
Mihai Rotaru, pariu inedit cu Gigi Becali: Joonas Tamm nu e jucător de top 3! Să vedem dacă am avut dreptate sau nu!

Joonas Tamm a fost prezentat la FCSB / Facebook FCSB

Mihai Rotaru are un “pariu” inedit cu Gigi Becali, cu privire la transferul lui Joonas Tamm. Fundașul estonian, în vârstă de 30 de ani, a fost prezentat oficial de vicecampioana României, însă nu l-a impresionat pe patronul alb-albaştrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali și-a „betonat” apărarea cu încă un fundaș străin. Joonas Tamm a semnat un contract valabil pe un an, după ce a fost contactat de Mihai Stoica. Universitatea Craiova putea şi ea să obţină semnătura fundaşului, însă a spus “pas”.

Mihai Rotaru, “pariu” inedit cu Gigi Becali

”Joonas Tamm ne-a fost oferit și nouă, dar am considerat că nu e un jucător pentru primele trei echipe din Liga 1, dar nu înseamnă că e așa. E un pariu pe care l-am pus. Trebuie să vedem dacă am avut dreptate sau nu.

Sunt jucători la care staff-ul tehnic și clubul au spus ’nu’. Nu avem nicio problemă să îi luăm. 100% puteam să îl luăm pe Tamm înaintea FCSB-ului”, a declarat Mihai Rotaru, potrivit digisport.ro.

Joonas Tamm a venit cu gânduri mari la FCSB: „Vreau titlul și performanță în Europa!”

Joonas Tamm a venit cu gânduri mari la FCSB. Fundașul estonian, în vârstă de 30 de ani, a fost prezentat oficial la clubul patronat de Gigi Becali. Noul jucător al „roș-albaștrilor” s-a arătat extrem de entuziasmat de transfer, deși la început a rămas surprins.

Reclamă
Reclamă

La prima conferință din postura de jucător al FCSB-ului, Tamm a dezvăluit că este conștient de ambițiile uriașe ale clubului din Berceni. De asemenea, fundașul de națională a recunoscut că a fost surprins de interesul manifestat de vicecampioană, dar n-a stat prea mult pe gânduri și a semnat:

„Mă simt foarte bine. Vremea și orașul sunt foarte frumoase. Sunt fericit că sunt aici. Înseamnă foarte mult pentru mine faptul că am semnat cu un club cu o asemenea istorie, cu asemenea fani și cu un stadion superb. Este un lucru mare pentru mine.

Am fost surprins (n.r. – de interesul FCSB-ului), dar am fost interesat imediat. M-am consultat cu agentul, am spus ‘da’ și am venit aici. Cred că da (n.r. – dacă a contat că e jucător internațional), pentru că Steaua (n.r. – FCSB) este un club care joacă în Europa tot timpul și sunt ambiții mari aici. Cred că experiența mea și faptul că am jucat atât de multe meciuri la națională a contat.

Reclamă

Pe plan personal, voi încerca să fiu cât mai bun și să ajut echipa să aibă rezultate bune, iar colectiv, bineînțeles, să câștigăm campionatul și să facem performanță în Europa. Nu știu foarte multe despre suporteri, doar ce i-am văzut recent, însă știu că sunt foarte mulți, iar mesajul meu pentru ei este să ne ajute să devenim campioni și să facem treabă bună în Europa”, a spsu Joonas Tamm, pentru FCSB TV.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:13
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 11 septembrie
17:11
Novak Djokovic, retragere din tenis? Ce spune fosta antrenoare a Serenei Williams: „Nu-l văd să-i învingă pe acești băieți”
17:01
Mamadou Thiam a reacționat, după ce Gigi Becali l-a numit “tanc”! De a spus despre patronul de la FCSB
16:31
FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
16:29
Ce a spus Edi Iordănescu despre situaţia de la naţională. Verdict direct din Polonia: “Există respect pentru mine”
16:21
FRF, sancționată iar de Comisia de Disciplină a FIFA! Care este valoarea totală a amenzilor
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România 3 “Ne-am înţeles” Marius Şumudică şi-a anunţat revenirea pe banca tehnică! Unde va antrena 4 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 5 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 6 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun”
Citește și