Juan Pablo Passaglia a plecat de la Chindia Târgoviște pentru a juca în Argentina, la Agropecuario Argentino, echipă ce evoluează în eșalonul secund. Passaglia a ajuns prima dată în România în 2019, când Poli Iași l-a transferat de la Barracas.
În ultimul an, Passaglia, care este cotat la 300.000 de euro, a jucat la Chindia Târgoviște. În România, Passaglia a mai jucat și la UTA.
Juan Pablo Passaglia s-a transferat în Argentina
„Bine ai venit, Juan Pablo„, au anunțat argentinienii de la Agropecuario Argentino.
Bienvenido, Juan Pablo!!! pic.twitter.com/qt94Qoq98S
— Club Agropecuario (@Agropecuario_Of) December 31, 2022
Passaglia a avut o evoluție consistentă în ultima perioadă de la Chindia, care a coincis și cu venirea lui Toni Petrea. De altfel, fostul antrenor de la FCSB a reușit să redreseze o echipă ce părea condamnată la retrogradare.
Juan Passaglia a plecat de la Poli Iași din cauza problemelor financiare
De la Poli Iași, mijlocașul argentinian a plecat din cauza problemor financiare. Acesta chiar a avut, la un moment dat, un discurs vehement.
”Poate suntem idioţi că am venit să jucăm aici, pentru că nu putem avea o siguranţă. De exemplu, ultimul salariu primit a fost în urmă cu cinci luni.
Suntem singuri la echipă, mergem mereu cu autobuzul. E o situaţie foarte dificilă, nu există respect pentru jucători în prima ligă, într-o ţară atât de mare ca România, într-un oraş atât de mare ca Iaşi.
Poate putem produce miracolul, o să vorbesc cu băieţii să scriem o carte, pentru că, de exemplu, am pierdut un meci din cauza nocturnei”, spunea argentinianul în mai 2021, când evolua la Poli Iași, conform digisport.ro.
- Juan Pablo Passaglia a plecat de la Chindia Târgoviște
- Acesta va juca în Argentina
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Marius Şumudică: „Îmi asum, ştiu unde am venit!” Spune că va răspunde din octombrie de rezultate
- Neaşteptat! Maxim i-a felicitat pe cei de la CFR după ce i-a umilit pe teren! Ce a spus de Marius Şumudică
- Gestul făcut de Marius Şumudică după ce Corvinul a marcat al treilea gol şi umilinţa CFR-ului a fost completă!
- Corvinul – CFR Cluj 3-0. Marius Şumudică, umilit la debut!
- Doi jucători importanţi revin la FCSB! Anunţul făcut de Mihai Stoica
































