Foto

Transformarea radicală a lui Marian Iancu. Omul de afaceri este de nerecunoscut după ce a stat 8 ani la închisoare

Valentin Pîrcălabu Publicat: 16 februarie 2023, 21:06

Comentarii
Transformarea radicală a lui Marian Iancu. Omul de afaceri este de nerecunoscut după ce a stat 8 ani la închisoare

Marian Iancu, în timpul unui eveniment / Hepta

Transformarea radicală a lui Marian Iancu. Fostul patron de la Poli Timişoara a slăbit extrem de mult faţă de perioada în care ducea bătălii dure pentru supremaţia în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marian Iancu a avut o primă apariţie într-o emisiune, după ce a fost eliberat condiţionat. Marian Iancu a slăbit enorm şi cu greu mai poate fi recunoscut.

Transformarea radicală a lui Marian Iancu

Marian Iancu a vorbit şi el despre transformarea radicală. Chiar omul de afaceri a dezvăluit cât a putut să slăbească în perioada în care a fost la închisoare.

“Am slăbit pentru că a trebuit să slăbesc. Aveam 140 de kilograme când am intrat și am ieșit cu 104. Am luat deja două, trei kilograme în șapte luni și nu e mult. Acolo mâncarea n-are niciun gust. Era și un magazin, ai ce să-ți cumperi, chiar dacă nu se compară cu ce aveai acasă. Ai anumite carduri cu bani pe care le poți folosi, plus pachetele care vin de acasă“, a spus Marian Iancu la gsp.ro, în emisiunea “Prietenii lui Ovidiu”.

Marian Iancu a fost eliberat din închisoare cu 6 ani mai devreme

Marian Iancu a primit o condamnare de 12 ani la închisoare, în 2014, pentru evaziune fiscală şi spălare de bani în dosarul „RAFO”. La un an distanţă a mai primit o condamnare de 14 ani de închisoare cu executare pentru înşelăciune şi spălare de bani.

Reclamă
Reclamă

Judecătoria Sectorului 4 din Bucureşti a decis ca omul de afaceri să fie eliberat condiţionat, cu 6 ani înainte de termen.

În baza art. 425 ind. 1 alin. 7 pct. 2 lit. a) Cod procedură penală admite contestaţia formulată de contestatorul – petent Iancu Alexandru Marian împotriva sentinţei penale nr. 1026 din data de 11.05.2022 pronunţată de Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti în dosarul penal nr. 10415/4/2022.

Desfiinţează sentinţa atacată şi, rejudecând cauza: În temeiul art. 587 alin. 1 Cpp raportat la art. 59 C.pen.1969 şi cu aplicarea art. 5 NCP admite cererea de liberare condiţionată formulată de petentul – condamnat Iancu Alexandru Marian.

Reclamă

Dispune liberarea condiţionată a petentului – condamnat de sub puterea MEPI nr. 270/2022 emis de Tribunalul Bucureşti Secţia I Penală în baza sentinţei penale nr. 92/2022. Pune în vedere petentului dispoziţiile art. 61 din Vechiul Cod penal privind revocarea liberării condiţionate. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă”, se arată în soluționarea cazului, potrivit fanatik.ro.

„Ce îi lipsește FCSB-ului pentru a lua titlul?” Marian Iancu a oferit un răspuns surprinzător

Marian Iancu, fost acționar la Poli Timișoara, a fost întrebat ce îi lipsește FCSB-ului pentru a lua titlul. Omul de afaceri a oferit un răspiuns surprinzător. Vicecampioana României nu a mai reușit să cucerească titlul din sezonul 2014/2015, însă Marian Iancu crede că nu îi lipsește nimic pentru a lua campionatul în acest sezon.

„(n.r. ce îi lipseşte FCSB-ului pentru a cuceri titlul?) Nu-i lipseşte nimic! Lăsaţi-o aşa cum este şi lăsaţi-l pe domnul Gigi Becali să fie în permanenţă angajat pe obiectivul pe care şi l-a propus alături de echipă, să fie continuu provocat să investească, pentru că e bine pentru fotbalul românesc.

În peisajul ăsta, ar fi un minus greu de suportat ieşirea lui din tagma investitorilor”, a declarat Marian Iancu, pentru orangesport.ro.

FCSB nu a mai reușit să câștige titlul din sezonul 2014/2015, atunci când se impunea în duelul indirect cu cei de la ASA Târgu Mureș. Apoi a urmat perioada de glorie a celor de la Astra, respectiv Viitorul, pentru ca din sezonul 2017/2018 CFR Cluj să domine autoritar Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:31

Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant

14:07

Ofertat să vină la FCSB, Adi Ilie critică jocul echipei cu Mirel Rădoi antrenor: “Nu mi-a plăcut”

14:05

„Îi fac statuie și o pun la mine în grădină” Arbeloa îi cere lui Real să nu piardă un super-jucător

13:31

„Chivu nu poate fi viitorul lui Inter!” Antrenorul român, în mijlocul unei dezbateri aprinse

13:25

EXCLUSIVSelecţia făcută de Vincenzo Montella pentru meciul cu România i-a iritat pe turci! Ce îi reproşează italianului

13:25

Cosmin Contra, salariu uriaş după ce şi-a prelungit contractul în Qatar

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și