Închide meniul

Arnold Garita a refuzat să vină la FCSB şi semnează cu un alt club. Va avea un salariu de 30.000 de euro pe lună

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 iunie 2023, 18:23

Comentarii
Arnold Garita a refuzat să vină la FCSB şi semnează cu un alt club. Va avea un salariu de 30.000 de euro pe lună

Arnold Garita, în tricoul lui FC Argeş / Hepta

Arnold Garita a refuzat să vină la FCSB şi semnează cu un alt club. Fostul atacant de la FC Argeş va semna cu un club din a doua ligă din Arabia Saudită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arnold Garita nu va ajunge la FCSB, după ce nu a fost de acord cu oferta făcută de Gigi Becali. Fostul atacant de la FC Argeş va semna vineri cu noua echipă.

Arnold Garita a refuzat să vină la FCSB şi semnează cu un alt club

Conform playsport.ro, Arnold Garita va semna vineri contractul cu echipa din a doua ligă din Arabia Saudită. Mai mult, atacantul care sezonul trecut a dat 12 goluri în 36 de meciuri pentru FC Argeş va avea un salariu de 30.000 de euro pe lună.

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita. Patronul de la FCSB voia să-l transfere pe atacant la formaţia roş-albastră, însă pretenţiile financiare ale acestuia au fost mult prea mari. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că transferul acestuia a picat, însă a pus ochii pe un alt vârf din Liga 1.

„Garita, am discutat cu el prin impresar, a făcut figuri, a cerut mulți bani. La revedere, nu mă mai interesează. Am încheiat. Îl avem pe Compagno, dar să fie și dublură”, a declarat Gigi Becali, pentru digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Arnold Garita a transmis un mesaj clar, după ce transferul lui la FCSB a picat. Atacantul a transmis faptul că şi-ar fi dorit să ajungă la o înţelegere cu oficialii roş-albaştrii, însă nu este el cel care negociază, ci agenţii săi. De asemenea, fostul atacant de la FC Argeş a transmis faptul că nu va semna cu o altă echipă din Liga 1, în această pauză competiţională.

„Nu sunt ţinta celor de la FCSB, agenţii mei au discutat, dar într-un final nu se va rezolva nimic. Este o ruşine, dar asta este situaţia, chiar îmi plăcea acest club, are suporteri incredibili. M-au plăcut, m-au „adoptat” chiar şi când nu eram jucătorul lor, îmi amintesc astfel de suporterii celor de la FC Argeş.

Mi-ar fi plăcut să continui în România, dar după cum s-au întors lucrurile în ultima vreme, nu cred că România va fi următoarea mea destinaţie.

Reclamă

Nu sunt eu cel care negociază, agentul meu o face. Cred că a vrut să-şi facă treaba cât mai bine.

Nu mă voi întoarce în România, după vacanţă. Voi face asta doar în cazul în care situaţia se va schimba, şi mă voi înţelege cu clubul.

Aş vrea să le mulţumesc suporterilor de la FC Argeş pentru tot, am dat tot ce am avut mai bun pentru a salva clubul, pe care am învăţat să-l iubesc”, spunea Arnold Garita în momentul în care transferul la FCSB a picat,  în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:53
Nicolae Stanciu îl vrea campion pe “domnul Chivu”, dar abia după ce pierde cu Genoa
15:29
O națională riscă să fie exclusă de la barajul pentru Cupa Mondială. De la ce a pornit cazul analizat de FIFA
15:00
Genoa – Inter LIVE SCORE (19:00). Cristi Chivu, față în față cu echipa lui Dan Șucu
14:50
Dumitru Stângaciu nu mai crede în fotbalul românesc: “Din păcate, regresează! E foarte greu să ajungem la Mondial”
14:50
VIDEOWang Manyu şi Tomokazu Harimoto sunt campionii de la WTT Finals 2025
14:36
Zinedine Zidane revine! Anunțul lui Fabrizio Romano: “Au un acord verbal, pot confirma”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 3 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 4 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 5 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 6 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off
Citește și