Închide meniul
Foto

Tania Virijac a ratat calificarea în semifinalele probei de C1 – 200m, de la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe. Ce timp a scos

Valentin Pîrcălabu Publicat: 23 august 2023, 10:52 / Actualizat: 8 decembrie 2023, 16:51

Comentarii
Tania Virijac a ratat calificarea în semifinalele probei de C1 – 200m, de la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe. Ce timp a scos

Campionatele Mondiale de kaiac-canoe sunt exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 25-27 august

Tania Virijac a ratat calificarea în semifinalele probei de C1 – 200m, de la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe. Tania a fost primul sportiv român care a intrat în competiţia de Duisburg, care se va vedea exclusiv în AntenaPLAY în fazele finale (25-27 august).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tania Virijac a luat startul în seria a 4 şi a terminat pe ultimul loc, cu timp de 54,065 secunde. Următorul sportiv român care va lua startul la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe va fi Cătălin Chirilă, în proba de C1-500m.

  • AntenaPLAY transmite în perioada 25-27 august Campionatele Mondiale de kaiac-canoe

Tania Virijac a ratat calificarea în semifinalele probei de C1 – 200m, de la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe

Tania Virijac a terminat pe ultimul loc în seria sa de calificare şi a ratat şansa de a se bate pentru un loc în finală. Tania Virijac îşi poate lua revanşa la calificările de la C1-1000. Fazele finale ale competiţiei se pot vedea exclusiv în AntenaPLAY.

Clasamentul în seria în care a participat Tania Virijac

Programul românilor în prima zi de la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe

Cătălin Chirilă începe asaltul spre medalii. Începe în calificări la C1-500m şi este mare favorit să obţină calificarea în semifinale. Va avea o zi extrem de încărcată. Va intra în calificări şi în proba de 1000 de metri. Şi Carmen Morawietz va trage tare pentru a trece de calificări la kaiac simplu în probele de 1000 de metri şi 500 de metri.

Cum arată programul românilor

1. Cătălin Chirilă – C1 500 – calificări 1 – 23 august – 13:00

Reclamă
Reclamă

2. Carmen Morawietz – K1 500 – calificări 2 – 23 august – 16:05

3. Ilie Sprincean şi Oleg Nuţă – C2 1000 – calificări 3 – 23 august – 17:24

4. Tania Valeria Virijac – C1 1000 – calificări 2 – 23 august – 17:59

Reclamă

5. Carmen Morowietz – K1 1000 – calificări 3 – 23 august – 18:20

6. Cătălin Chirilă – C1 1000 – calificări 4 – 23 august – 18:48

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 16 ian.
VIDEOSporting – Casa Pia 3-0. Geny Catamo, “dublă”! Campioana en-titre s-a apropiat de liderul FC Porto
23:50 16 ian.
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41 16 ian.
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34 16 ian.
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32 16 ian.
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17 16 ian.
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Ilie Dumitrescu, dialog aprins cu Gică Popescu după ce a semnat cu FRF: “Nu mai sugrumați cluburile cu asta”
Citește și