Billel Omrani, primul mesaj pentru fanii lui Petrolul Ploieşti, după ce a semnat cu “lupii galbeni”

Alex Masgras Publicat: 30 septembrie 2023, 11:55

Comentarii
Billel Omrani, primul mesaj pentru fanii lui Petrolul Ploieşti, după ce a semnat cu lupii galbeni

Billel Omrani la Petrolul Ploieşti / Instagram Petrolul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Billel Omrani a transmis primul mesaj pentru fanii lui Petrolul Ploieşti. Fostul atacant al celor de la CFR Cluj şi FCSB a semnat cu formaţia de pe Ilie Oană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Omrani era liber de contract încă din luna iunie, atunci când s-a despărţit de FCSB, formaţie la care nu a impresionat.

Billel Omrani, primul mesaj pentru fanii lui Petrolul Ploieşti

Billel Omrani a decis să continue în România, după ce a mai jucat în ţara noastră la CFR Cluj şi FCSB. După despărţirea de formaţia roş-albastră, Omrani a semnat cu Petrolul Ploieşti.

Prin intermediul contului de facebook al “lupilor galbeni”, atacantul de 30 de ani le-a transmis un mesaj fanilor ploieşteni:

“Salut, Petrolul! Sunt Billel Omrani şi sunt foarte fericit şi foarte mândru că mă aflu aici, ne vedem în curând aici pe teren. Forza Petrolul!”, a spus Billel Omrani, potrivit contului oficial de Instagram al celor de la Petrolul Ploieşti.

Reclamă
Reclamă

Următorul meci al celor de la Petrolul Ploieşti va avea loc luni, pe terenul nou-promovatei Poli Iaşi.

Billel Omrani a negociat şi cu FC Botoşani

Francezul a fost dorit şi de FC Botoşani şi a negociat cu Valeriu Iftime, preşedintele moldovenilor. Cu toate acestea, cele două părţi nu au bătut palma din cauza pretenţiilor financiare ale francezului.

Omrani a câştigat o „avere” la FCSB, chiar dacă nu a confirmat. Gigi Becali i-a achitat 200.000 de euro la semnătură şi un salariu lunar de 20.000 de euro.

Reclamă

„Văd că veștile circulă repede. Da, am fost în negocieri pentru Omrani ăsta, dar am decis să pun stop discuțiilor și să îi spun pas. Totul a început acum o lună, atunci când ne-a fost propus. De atunci am tot discutat. El avea și unele pretenții financiare destul de mari pentru nivelul salarial al echipei mele, a mai redus apoi din aceste pretenții, dar tot nu am de bătut palma.

Am stat și m-am gândit mai bine, iar sacrificiul financiar nu îmi oferea nicio garanție că o să îmi iasă cu Omrani, dar nici nu am vrut să dau vestiarul peste cap. Casap este cam ultimul transfer. Am lista full”, a declarat Valeriu Iftime pentru prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:52

Cum trimite Premier League 6 echipe în Champions League după victoria lui Aston Villa din Europa League

23:49

Aston Villa a cucerit Europa League! Show total în finală şi pentru primul trofeu european după 44 de ani!

23:45

FotoPrinţul William a încălcat protocolul regal şi la finala Europa League! Imagini rare cu moştenitorul tronului britanic

23:38

Capitolul la care Aston Villa este peste toate echipele din Premier League! Performanţa realizată în finala Europa League

22:30

Cum “a ajuns” FCSB în finala Europa League dintre Aston Villa şi Freiburg

22:20

Mihai Stoica, verdict necruţător pentru Universitatea Craiova: “Zero şanse”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și