Închide meniul
Foto

Fază controversată în Liga a 2-a! Centralul a trecut peste decizia asistentului și a validat un gol

Alex Ioniță Publicat: 9 noiembrie 2023, 21:28

Comentarii
Fază controversată în Liga a 2-a! Centralul a trecut peste decizia asistentului și a validat un gol

Fază controversată în Chindia - CS Mioveni / Captură Digisport

Fază controversată în Liga a 2-a! Arbitrul de centru de la partida dintre Chindia Târgoviște și CS Mioveni a trecut peste decizia arbitrului asistent și a validat o reușită a oaspeților.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul dintre Chindia și CS Mioveni reprezintă o partidă din etapa a 13-a a Ligii secunde. Faza controversată a apărut în momentul în care oaspeții, care sunt candidați la promovarea în primul eșalon, au marcat al 2-lea gol.

Fază controversată în Liga a 2-a! Ce s-a întâmplat în partida de la Târgoviște

Primul gol al duelului dintre Chindia și Mioveni a fost marcat în minutul 9, de către Toma. În minutul 39, argeșenii au punctat din nou, prin Gogor, iar arbitrul asistent, Cosmin Vițelaru a ridicat fanionul și a semnalizat un offside.

Totuși, după o serie de discuții, centralul Horia Mladinovici a trecut peste decizia acestuia și a validat golul, chiar dacă în Liga a 2-a nu există sistemul VAR.

Faza respectivă a ridicat multe semne de întrebare, având în vedere faptul că oficialii partidei nu au putut vizualiza reluarile de pe teren, dată fiind lipsa monitorului de arbitraj video. (VEZI FAZA CONTROVERSATĂ ÎN GALERIA FOTO).

Reclamă
Reclamă

După reușita argeșenilor, fanii celor de la Chindia au cerut demisia lui Vasile Miriuță, tehnicianul echipei, din cauza rezultatelor slabe înregistrate de formație, în ultima perioadă.

Daniel Opriţa poate pleca de la CSA Steaua în iarnă!

Antrenorul echipei din Ghencea nu are cea mai bună relaţie cu conducerea clubului, anunţând deja că se va despărţi de CSA Steaua la finalul sezonului, atunci când îi expiră şi contractul.

Potrivit fanatik.ro, Chindia Târgovişte este formaţia care îl vrea pe Daniel Opriţa în această iarnă.

Reclamă

În acest moment, antrenorul celor de la Chindia Târgovişte este Vasile Miriuţă, dar sunt şanse mari ca acesta să părăsească echipa la finalul anului 2023. Şi Miriuţă are contract cu Chindia până la finalul acestui sezon, dar fostul antrenor de la CFR Cluj are o clauză prin care se poate despărţi de formaţia din Târgovişte dacă nu încheie anul pe locurile 1-4 din liga secundă.

În cazul în care Vasile Miriuţă nu va reuşi să termine anul 2023 în primele patru echipe din liga secundă, Chindia Târgovişte va încerca să îl aducă pe Daniel Opriţa, cu speranţa că antrenorul va găsi o soluţie pentru a îşi încheia contractul cu formaţia din Ghencea cu şase luni mai devreme.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
Tondela – Benfica 0-0, în Liga Portugal. Pas greșit pentru echipa lui Jose Mourinho
0:04
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico
23:29 1 feb.
Florin Tănase, declarația serii după FCSB – Csikszereda 1-0: „Incredibil, e decapotabil”
23:03 1 feb.
„Ei m-au ajutat cel mai mult”. Matei Popa, după debutul la FCSB: „Donnarumma? Nu-mi place deloc”
22:56 1 feb.
Darius Olaru a făcut praf arbitrajul, după FCSB – Csikszereda 1-0: „Mi se pare incredibil. Am simulat din nou”
22:48 1 feb.
Gigi Becali a „distrus” un titular de la FCSB, după victoria cu Csikszereda: „Să-l sun, crezi că te distrezi pe teren?”
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 4 Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni! 5 Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag” 6 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească
Citește și