Închide meniul

Probleme la Red Bull: Christian Horner i-a trimis mesaje cu conotaţii sexuale unei angajate

Dan Roșu Publicat: 17 februarie 2024, 13:34

Comentarii
Probleme la Red Bull: Christian Horner i-a trimis mesaje cu conotaţii sexuale unei angajate

Christian Horner şi Geri Halliwell - Profimedia Images

Probleme la Red Bull: Christian Horner i-a trimis mesaje cu conotaţii sexuale unei angajate! Şeful echipei de Formula 1 Red Bull ar fi recurs la aceste mesaje pe o perioadă mai lungă de timp.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Angajata care s-a prezentat în decembrie 2023 la sediul din Austria îl acuză pe Horner de comportament sexual transgresiv.

Probleme la Red Bull: Christian Horner i-a trimis mesaje cu conotaţii sexuale unei angajate

Angajata a predat mesaje text, care ar demonstra acest lucru, avocatului extern care investighează cazul Horner. Ziarul olandez De Telegraaf susţine că a obţinut aceste mesaje, iar din acestea reiese că Horner i-a trimis angajatei mesaje cu tentă sexuală în mod regulat şi pe o perioadă considerabilă de timp.

De asemenea, este clar că Horner a făcut tot ce i-a stat în putinţă pentru a ţine sub tăcere această chestiune. În weekendul dinaintea primelor informaţii publicate de De Telegraaf – după ce a fost confruntat cu ancheta privind comportamentul şi i s-a cerut un răspuns – avocaţii săi au trimis o scrisoare avocatului care o asista pe angajată în termen de 24 de ore.

În aceasta, Horner oferea o înţelegere pentru suma de peste 760.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Potrivit presei, britanicul ar fi fost acuzat la nivel intern de “comportament inadecvat” faţă de o angajată, “acuzaţii” pe care le respinge “în totalitate”. El a fost chestionat vinerea trecută de către un “avocat specializat din afara Red Bull”, dar deocamdată nu a fost anunţată nicio decizie privind viitorul său la echipă.

Horner e căsătorit cu Geri Halliwell

Horner, care este căsătorit cu fosta Spice Girl Geri Halliwell, este la conducerea Red Bull de când aceasta a intrat în Formula 1, în urmă cu 19 ani.

Sub conducerea sa, Red Bull a câştigat şapte titluri la piloţi, patru pentru germanul Sebastian Vettel (2010-2013) şi trei pentru olandezul Max Verstappen (2021-2023), precum şi şase coroane la constructori (2010, 2011, 2012, 2013, 2022 şi 2023).

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30
Mihai Stoica, nou anunț despre transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB: „Am apreciat mult ce mi-a spus”
20:24
LIVE SCOREAu început primele partide ale serii din Champions League. Real Madrid – Manchester City e la 22:00
20:16
Îl ții minte pe “Enrique Iglesias de România”? Antrenorul, aproape de lovitura carierei: e dorit în La Liga
20:01
“Ai jucat în blaturi?”. Dezvăluirea unui jucător trecut pe la FCSB: “Noi eram supărați, patronul era fericit”
19:41
FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
19:30
Universitatea Craiova, gata să o învingă pe Sparta Praga. Mesaje războinice ale oltenilor: „Suntem pregătiți”
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism” 6 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid
Citește și