Închide meniul
Foto

Cât de frumoasă este soția lui Marius Copil! Ramona “radiază” de fericire alături de românul celebru

Publicat: 24 februarie 2024, 17:16

Comentarii
Cât de frumoasă este soția lui Marius Copil! Ramona “radiază” de fericire alături de românul celebru

Marius Copil şi Ramona Copil / Instagram

Cât de frumoasă este soția lui Marius Copil (33 de ani). Ramona Copil “radiază” de fericire alături de românul celebru, care a ajuns pe locul 287 în clasamentul ATP. În urmă cu patru ani, jucătorul de tenis era în cel mai bun moment al carierei și ocupa poziția a 56-a în lume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ramona Copil este mereu alături de Marius Copil, cel cu care are doi copii. În februarie 2020 l-a născut pe Arthur, în Statele Unite ale Americii, iar în decembrie 2023 a apărut pe lume Ana. Sunt momente speciale în familia arădeanului.

Cât de frumoasă este soția lui Marius Copil

Ramona este “talismanul” lui Marius Copil și este o prezență constantă la meciurile cunoscutului jucător de tenis. A fost considerată de atunci una dintre cele mai sexy partenere din circuitul masculin.
Ramona Iacob, pe numele ei dinainte nunții, este de o frumusețe ieșită din comun (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS).

La finalul lunii aprilie, Marius Copil și Ramona împlinesc șapte ani de relație. Tenismenul postează des, pe contul de Instagram pe care are aproape 20.000 de urmăritori, poze alături de soția lui.

Marius Copil nu are începutul de an pe care și-l dorea. Chiar dacă a ajuns până în semifinalele unui challenger din Portugalia (Oeiras), au urmat eșecuri greu de digerat. A cedat fără drept de apel atât cu Stefanos Tsitsipas, cât și cu Lucas Poullain. În întreaga carieră, arădeanul a câștigat 2.728.979 de dolari, potrivit atptour.com.

Reclamă
Reclamă

Marius Copil și-a dorit să devină fotbalist, dar a renunțat din cauza antrenorilor

Marius Copil este dintr-o familie de sportivi. A dezvăluit că ar fi putut să o ia pe alt drum, dar renunțat la fotbal din cauza antrenorilor. Acesta a spus că își dorea să joace atacant, însă toți antrenorii îl puneau să joace fundaș.

Tata a făcut rugby și lupte și mama a făcut handbal. De mic îmi plăcea să practic sportul, am făcut și ski. Nu de performanță. Ne strângeam câte 60-70 de copii. Jucam fotbal 6-7 echipe. Aveam două terenuri de fotbal și încă unul de handbal lângă bloc. Am fost să practic fotbalul. M-am înscris la CS Gloria Arad și am practicat 3 ani. Aveam o problemă. Eu îmi doream să joc atacant și toți antrenorii mă puneau fundaș. În paralel făceam și tenis, mai mult obligat. Nu îmi plăcea.

Tata juca din plăcere, fratele meu juca de performanță. În primii ani îmi doream să servesc și să dau smash-uri. Altceva nu îmi plăcea. După aceea, când am văzut că nu mă lasă să fiu atacant, am ales tenisul. Poate puteam să merg și la altă echipă. Am mai mers, am jucat mult fotbal afară, dar nu la o echipă. A fost foarte greu la început”, a spus Marius Copil la AS.ro LIVE.

Reclamă

Marius Copil este un fan înrăit al celor de la Bayern Munchen.

Am fost fan Bayern de mic. Îmi plăcea foarte mult Jurgen Klinsmann. Am vrut să îmi iau abonament, dar era o coadă mare”, a mai spus Marius Copil.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:23
LIVE SCORERomânia U21 – Spania U21 0-1. Puștiul crescut de Real Madrid deschide scorul la Sibiu
19:16
Austria – Bosnia și Scoția – Danemarca (LIVE SCORE, 21:45). Meciurile care decid posibilele adversare ale României la baraj
18:47
LIVE SCOREIrak – Emiratele Arabe Unite se joacă ACUM. Cosmin Olăroiu luptă pentru calificarea la World Cup 2026
18:13
România U19, calificată în faza decisivă a preliminariilor de la EURO. Victorie la scor contra Islandei
18:13
Camelia Voinea acuză un şantaj după apariţia imaginilor în care şi-ar fi abuzat verbal fiica! Ce a spus Sabrina
18:05
Constantin Budescu i-a ironizat pe contestatarii lui Mircea Lucescu: “Dacă nu le convine unora, poate să plece”
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 4 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut”
Citește și