Dumitru Dragomir a dezvăluit cum a ajuns Florin Talpan să-i bage bani în buzunar lui Gigi Becali, în plin război Steaua – FCSB

Dan Roșu Publicat: 26 februarie 2024, 9:34

Comentarii
Dumitru Dragomir a dezvăluit cum a ajuns Florin Talpan să-i bage bani în buzunar lui Gigi Becali, în plin război Steaua – FCSB

Florin Talpan şi Gigi Becali - Colaj Hepta

Dumitru Dragomir a dezvăluit cum a ajuns Florin Talpan să-i bage bani în buzunar lui Gigi Becali, în plin război CSA Steaua – FCSB, în care cele două părţi se află de 10 ani, de când Armata l-a lăsat pe Becali fără nume, marcă şi palmares.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul şef de la Ligă vine cu scenariu în care susţine că Becali se foloseşte de procesele pierdute cu Talpan pentru a câştiga pe plan financiar.

Dumitru Dragomir a dezvăluit cum a ajuns Florin Talpan să-i bage bani în buzunar lui Gigi Becali

“Dacă ar vinde FCSB azi, ar lua peste 50 de milioane de euro. Cred că între 50 şi 100 de milioane de euro ar vinde Gigi Becali FCSB-ul. Discuţiile despre Talpan este marketing, aşa măreşte preţul FCSB-ului.

Tot ce face Becali e numai marketing. Talpan îşi face marketing pentru el. Să nu credeţi că Talpan este prost. Este un moldovean foarte isteţ. Nu s-ar lipi de Becali, sunt caractere ciudate amândoi.

Gigi Becali are avocaţi bun. Dan Idita este foarte bun. Cel mai bun avocat sportiv este Mincu, mai e Ciubotă. Dar eu cred că Paul Mincu este cel mai mare avocat sportiv, el şi cu Ciubotă”, a spus Dragomir, citat de fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Adrian Neaga a dat verdictul în războiul CSA – FCSB

Adrian Neaga a dat verdictul în războiul CSA – FCSB. Fostul jucător al echipei lui Gigi Becali spune despre liderul din Liga 1 că este „adevărata Steaua”.

„La Steaua merg. Am văzut că s-ar putea să joace încă un meci în Ghencea. Eu merg la ambele Stele la meciuri. Culoarea roș-albastru. Am afinitate față de echipa care e în prima ligă și care cred că e adevărata Steaua.

Acuma îmi pare rău că o spun și de multe ori mi-am atras antipatii, dar mă duc și la meciurile lui Daniel Oprița și lui Boștină pentru că îi susțin și chiar mă bucur pentru ei că au făcut lucruri bune acolo la echipa Armatei”, a spus Adrian Neaga, pentru sursa citată.

Reclamă

Unul din trei români ţine cu FCSB! Sondaj devastator pentru CSA Steaua

Unul din trei români ţine cu FCSB, potrivit unui sondaj INSCOP. Fotbalul este de departe cel mai urmărit sport de către români, arată acelaşi sondaj.

Întrebaţi care este echipa lor favorită dintre echipele româneşti de fotbal care evoluează în Superliga de fotbal, 33.4% dintre cei chestionaţi indică spontan FCSB (51,8% indicau Steaua Bucureşti în sondajul din 2013), 6,4% Dinamo Bucureşti (8,8% în 2013), 4.9% Rapid Bucureşti (5,6% în 2013).

Urmează CS Universitatea Craiova menţionată drept echipa favorită de 4% dintre respondenţi (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1), CFR Cluj cu 3,1% dintre opţiuni (5% în 2013), Farul Constanţa 2,1% (în 2013, Viitorul Constanţa era menţionată de 0,5% dintre respondenţi), Petrolul Ploieşti cu 1.3% (4,5% în 2013), Sepsi OSK (1,1%) (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1), Oţelul Galaţi (1,1% şi 0,2% în 2013), FC U Craiova 1948 (0.7%) (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1).

CSM Politehnica Iaşi e susţinută de 0.8% dintre suporteri (faţă de 0,2% în 2013). UTA Arad este menţionată de 0.6% (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1), FC Hermnannstadt de 0.5% (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1), Universitatea Cluj de 0.5% (0,9% în 2013), FC Botoşani de 0.2%, FC Voluntari de 0%. (în 2013 nu a fost măsurată deoarece nu evolua în Liga 1).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:51

Viktor Gyokeres își protejează imaginea. Gestul său de la goluri devine marcă înregistrată

13:44

Pep Guardiola și “mișcarea disperată” să își păstreze starul la Manchester City. Real Madrid stă “la pândă”

13:34

Stoichiţă, întrebat frontal dacă FRF a greşit cu păstrarea lui Lucescu pe bancă la meciul cu Turcia: “Este vorba de soartă”

13:30

UPDATEMircea Lucescu a suferit al doilea infarct. Spitalul Universitar a dat ultimele informații despre selecționer

13:20

„Aoleo! Doamne!” Marica, șocat după ce Lucescu a suferit un infarct. Ce i-a spus după meciul cu Turcia

12:59

Un club de tradiţie din România caută patron! Arabi şi italieni negociază preluarea

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 4 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 5 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 6 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu
Citește și