Foto

Cristiano Bergodi a cedat după umilinţa din prima repriză cu CFR Cluj! Decizia luată în vestiar, după ce fanii i-au cerut demisia

Valentin Pîrcălabu Publicat: 6 aprilie 2024, 22:04

Cristiano Bergodi a cedat după umilinţa din prima repriză cu CFR Cluj

Cristiano Bergodi, în timpul unui meci al Rapidului/ Profimedia

Cristiano Bergodi a cedat după umilinţa din prima repriză cu CFR Cluj! Italianul a făcut numai puţin de 3 schimbări după ce Rapid a primit 4 goluri într-o singură repriză.

Fanii i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi, după o primă repriză dezastruoasă cu CFR Cluj. Italianul a decis să facă numai puţin de 3 schimbări la pauză.

Astfel, extrem de nemulţumit, Bergodi i-a scos din teren pe Djokovic, Papeau şi Bădescu, şi i-a trimis în teren pe Oaidă, Petrila şi Borza. Fanii au cedat şi ei după golul 4 marcat de CFR Cluj şi au cerut demisia itialianului.

Dan Şucu şi Victor Angelescu, „împietriţi” după ce Rapid a luat două goluri în primele 8 minute

Dan Şucu şi Victor Angelescu au rămas „împietriţi” după ce Rapid a luat două goluri în primele 8 minute. Ardelenii au avut un start de meci fabulos în Giuleşti.

CFR Cluj a început fantastic derby-ul cu Rapid. A marcat de două ori în primele 8 etape prin Daniel Bîrligea. Atacantul ardelenilor a marcat în minutele 4 şi 8. La scurt timp după ce Daniel Bîrligea a marcat al doilea gol, camerele TV i-au surprins în tribune pe cei doi acţionari ai Rapidului. Dan Şucu şi Victor Angelescu erau pur şi simplu „împietriţi” şi nu îşi explicau ce se întâmplă. (VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO CU DAN ŞUCU ŞI VICTOR ANGELESCU)

Marius Șumudică, atac direct la adresa lui Cristiano Bergodi

Înaintea derby-ului cu CFR Cluj, Marius Șumudică a lansat un atac direct la adresa lui Cristiano Bergodi, actualul antrenor al celor de la Rapid. „Șumi” a vorbit despre situația de la echipa giuleșteană și nu a ratat ocazia de a-l taxa pe italian.

În momentul de față, Rapid este la 10 puncte de liderul FCSB, dar și eliminată, încă din faza grupelor, din Cupa României. Acest lucruri îl nemulțumesc pe „Șumi”, care a spus lucrurilor pe nume atunci când a vorbit despre Bergodi.

Marius Șumudică este de părere că Bergodi a eșuat la Rapid, în ceea ce privește eliminarea din Cupa României. Acesta a spus și că meciul care i-a „îngropat” pe giuleșteni a fost pe Ghencea, împotriva marii rivale, CSA Steaua.

„La rele trec doar eliminarea din Cupă, care este pentru mine o palmă mare dată Rapidului. Să te scoată CSA-ul în Ghencea din Cupă pentru mine este este inacceptabil”, a spus Marius Șumudică, potrivit gsp.ro.

De asemenea, acesta a vorbit și despre partida cu Farul Constanța, care a fost pierdută de Rapid, în Giulești. După meciul respectiv, Cristiano Bergodi a spus că meciul a fost unul greu, pentru că fanii nu și-au susținut favoriții, din cauza arestării lui Liviu Ungurean.

„L-am văzut dezamăgit că, vezi doamne, suporterii n-au susținut echipa. În momentul în care, ca antrenor, vii și spui lucrurile astea un pic, îți cauți alibi. Că suporteri n-au fost alături de echipă… El n-are nevoie de lucrul ăsta”, a mai spus „Șumi”.

0:15 Gigi Becali, impresionat de titlul uriaş câştigat de Răzvan Lucescu cu PAOK. „E posibil să fie mai tare decât taică-su” 19
23:59
VIDEOFanii lui PAOK au „aprins” Salonicul, după ce Răzvan Lucescu le-a adus titlul! Imagini senzaţionale cu sărbătoarea de pe stadion
19
23:55
Toate reacţiile după Rapid – FCSB 2-0! Andrei Vlad şi-a anunţat plecarea: „Vreau să joc!”. Chiricheş aşteaptă convocarea la EURO
19
23:52
Cum a reacţionat Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat numele noului antrenor de la Rapid! Sfatul dat imediat
19
23:46
Dan Şucu a confirmat că Neil Lennon va fi noul antrenor al Rapidului: „Doar asta a negociat!”. Când va fi prezentat în Giuleşti
19
23:32
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
19
23:24
„Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0
19
23:16
Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!”
19
22:55
Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon
19
22:34
Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit