Închide meniul

Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie! Reacţie vehementă a “câinilor”: “Un atac canceros împotriva clubului”

Alex Masgras Publicat: 13 mai 2024, 17:44

Comentarii
Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie! Reacţie vehementă a câinilor: Un atac canceros împotriva clubului

Edgar Ie, în timpul meciului Dinamo - FC Hermannstadt / Profimedia

Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie. Fundaşul de 30 de ani a fost în centrul atenţiei în ultimele zile, chiar înaintea meciului vital pe care “câinii” l-au disputat cu UTA, pentru evitarea retrogradării directe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Kopic a învins duminică seară cu 2-0 şi a încheiat sezonul pe un loc de baraj. După ce lucrurile s-au mai liniştit, conducătorii formaţiei din Ştefan cel Mare au oferit o reacţie oficială, în urma zvonurilor legate de Edgar Ie, zvonuri care au ajuns şi în cele mai mari publicaţii ale Europei.

Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie! Reacţie vehementă a “câinilor”: “Un atac canceros împotriva clubului”

În spaţiul public a apărut informaţia că cei de la Dinamo l-ar fi transferat, de fap, pe Edelino Ie, fratele geamăn al lui Edgar Ie. “Câinii” au reacţionat dur după victoria cu UTA şi au anunţat cum a ajuns acesta la echipă:

“Un fals, o calomnie, un atac canceros împotriva clubului

Un fake news, apărut pe Facebook în ziua meciului cu arădenii de la UTA, a fost promovat în câteva ore de mass-media din România și preluat în presa internațională, până la BBC, Marca sau Record.

Reclamă
Reclamă

Să spui că Dinamo București se îndoiește că nu l-a transferat pe Edgar Miguel Ié, ci pe fratele său geamăn, Edelino Miguel Ié, este un fals, o calomnie, un atac canceros împotriva clubului.

Dinamo București l-a transferat pe Edgar Miguel Ié, un jucător comunitar, printr-o firmă de impresariat recunoscută pe plan european.

Vorbim de transparență, de legalitate în primul rând.

Reclamă

Edgar Miguel Ié a primit un certificat internațional de transfer eliberat de federația turcă, verificat de Federația Română de Fotbal (FRF) și FIFA, a fost înregistrat de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF), a primit un certificat de înregistrare din partea Inspectoratului General de Imigrări (IGI), dovada clară că statul nostru are în evidență șederea lui în România.

Dincolo de această poziție pentru suporteri, pentru presa centrală și europeană, Dinamo București anunță că a demarat procedurile de a-l acționa în instanță pe autorul acestei informații eronate pentru grave prejudicii de imagine aduse clubului.

De asemenea, din punct de vedere deontologic, Dinamo București nu poate accepta poziția exprimată de o parte a presei, de a promova un fals în numele clubului”, se arată în comunicatul celor de la Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47 5 mart.
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
22:39 5 mart.
“Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!
22:07 5 mart.
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și