Antena Sport Publicat: 1 iulie 2024, 10:07

Maria Semeniciuc a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de box pentru juniori - FR Box

Natalia Maria Semeniciuc a câştigat medalia de aur la cat. 52 kg, duminică, la Campionatele Europene de box pentru juniori de la Sarajevo (Bosnia-Herţegovina), după ce s-a impus la puncte în faţa rusoaicei Ksenia Andreeva, în finală, potrivit paginii de Facebook a Federaţiei Române de Box.

Mirela Elisa Cojocaru a obţinut medalia de bronz, după ce a fost învinsă de rusoaica Bella Zueva în finala cat. 57 kg.

Cinci medalii de bronz au fost câştigate de Maria Ioana Bodeştean (cat. 80 kg), Nicoleta Livia Joiţa (cat. +80 kg), Darius Sorin Stegari (cat. 63 kg), Andrei Robert Iofciu (cat. 74 kg) şi Denis Cristian Cucu (cat. +80 kg).

România s-a clasat pe locul 5 în clasamentul pe naţiuni, depăşită doar de Rusia, Armenia, Irlanda şi Anglia.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

Live Antena Sport

VideoBernadette Szocs, revenire fantastică în meciul de la WTT Star Contender Bangkok 2024! A luat un set după ce era condusă cu 10-6!

16:31

Gigi Becali anunţă noi transferuri la FCSB! Singura condiţie pusă pentru a se realiza mutările

16:05

Ana Maria Gheorghe și Florin Ristei sunt la Marele Premiu al Marii Britanii (duminică, 16:45, Antena 1 şi AntenaPLAY)

15:50

LIVE VIDEOProgramul complet al etapei de Formula 3 a Marelui Premiu al Marii Britanii. Calificările sunt ACUM în AntenaPLAY

15:10

VIDEOBernadette Szocs s-a calificat în optimi la WTT Star Contender Bangkok 2024. Revenire uluitoare în setul 2, live în AntenaPLAY

14:35

NEWS ALERTOFICIAL | Funsho Bamgboye a plecat de la Rapid! Echipa cu care tocmai a semnat atacantul nigerian

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 2 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic” 3 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaş 4 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norris 5 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabil 6 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024