Închide meniul
NEWS ALERT

Gigi Becali s-a înțeles cu Arnold Garita! Salariul cu care patronul de la FCSB l-a convins să semneze pe atacant

Alex Ioniță Publicat: 15 iulie 2024, 20:40 / Actualizat: 15 iulie 2024, 21:52

Comentarii
Gigi Becali s-a înțeles cu Arnold Garita! Salariul cu care patronul de la FCSB l-a convins să semneze pe atacant

Gigi Becali şi Arnold Garita

Gigi Becali s-a înțeles cu Arnold GaritaPatronul campioanei a ajuns la un acord cu atacantul și i-a oferit un salariu bun pentru nivelul Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arnold Garita a fost dorit de Gigi Becali încă de când FC Argeș, fosta sa echipă, a retrogradat în Liga a 2-a. Totuși, la momentul respectiv, atacantul a ales drumul Arabiei Saudite.

Gigi Becali s-a înțeles cu Arnold Garita

Potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, Gigi Becali a ajuns la o înțelegere cu Arnold Garita. Patronul i-a pregătit un salariu de 20.000 de euro pe lună.

Garita a ajuns cunoscut în Liga 1 datorită evoluțiilor bune din tricoul lui FC Argeș, în sezonul 2022-2023. La momentul respectiv, atacantul a marcat 14 goluri în 40 de meciuri.

Chiar dacă Gigi Becali i-a propus încă de la momentul respectiv transferul, Garita și-a dorit un salariu mult mai mare, iar mutarea a picat.

Reclamă
Reclamă

Acum însă, ambele părți au renunțat la orgolii și s-au înțeles pentru transfer. Sursa citată anterior anunță faptul că Arnold Garita ar putea debuta încă de la meciul cu Unirea Slobozia, de pe 19 iulie.

Gigi Becali face o schimbare majoră în primul 11 de la FCSB

Gigi Becali a oferit declarații despre FCSB, la două zile distanță după remiza cu U Cluj, din prima etapă a Ligii 1. Campioana se pregătește de returul cu Virtus, din primul tur preliminar din Champions League.

Gigi Becali nu s-a declarat mulțumit de evoluția lui Valentin Crețu, cel care a fost titular în duelul cu U Cluj. Patronul campioanei a transmis că în locul acestuia va fi titularizat David Kiki, pentru a vedea dacă fundașul poate evolua și în banda dreaptă a apărării.

Reclamă

De asemenea, Gigi Becali l-a criticat pe David Miculescu, pentru jocul prestat în duelul din prima etapă, cu U Cluj.

„E clară treabă, Șut și Lixandru trebuie să fie acolo. Al treilea e Olaru. În apărare, vreau să rămân pe Ngezana și Dawa, în dreapta nu mi-a plăcut de Crețu, face prostii. O să încercăm cu Kiki, să vedem dacă poate în dreapta.

Băluță va juca pe stânga. Parcă de Popa mi-a plăcut, vine mai mult în spate, la dublaj. Și David va avea calitate. Mie-mi place jucătorul care caută mingea. Dacă vrei să joci la FCSB, cauți mingea mai des. Cum face Popa.

Vrei să joci la mine, trebuie să ajungă mingea de mai multe ori la tine. Dacă te ascunzi de fotbal…coechipierul unde să dea. Cum face Olaru, e peste tot.

Miculescu are calități, dar prea stă acolo, vine cu dragoste de minge”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:57
Cât au ajuns să valoreze jucătorii crescuţi de Barcelona în “La Masia”. Cifre fabuloase pentru catalani
12:25
Aryna Sabalenka – Elena Rybakina 4-6, 6-4, 4-6. Elena câştigă Australian Open după o revenire spectaculoasă
12:04
Rapid – “U” Cluj LIVE TEXT (20:00). Giuleştenii pot trece pe primul loc. “U” continuă lupta pentru play-off
11:59
EXCLUSIVAndrei Nicolescu, detalii despre problemele cu care se confruntă Dinamo: “Suferim, atât e deficitul”
11:40
Lovitură pentru Zeljko Kopic la Dinamo. Cât va lipsi titularul care s-a accidentat în remiza cu Petrolul
11:27
Lewis Hamilton, optimist după ce a fost cel mai rapid în testele din Barcelona: “Avem o mentalitate de învingători”
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 5 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 6 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi”
Citește și