Închide meniul

Surpriză uriaşă în preliminariile Champions League! Campioana din Andorra, calificare miraculoasă la loviturile de departajare

Alex Masgras Publicat: 16 iulie 2024, 21:16

Comentarii
Surpriză uriaşă în preliminariile Champions League! Campioana din Andorra, calificare miraculoasă la loviturile de departajare

UE Santa Coloma / Twitter

A avut loc o surpriză uriaşă în preliminariile Champions League. UE Santa Coloma, campioana din Andorra, s-a calificat în turul 2 preliminar. Fosta adversară a celor de la CFR Cluj, Ballkani (Kosovo), a pierdut returul de pe teren propriu la loviturile de departajare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce formaţia din Kosovo s-a impus cu 2-1 în tur, UE Santa Coloma a reuşit o revenire de senzaţie.

Surpriză uriaşă în preliminariile Champions League! Campioana din Andorra, calificare miraculoasă la loviturile de departajare

În prelungirile partidei, Hamidi a înscris în propria poartă şi a trimis meciul în prelungiri. În minutul 102, UE Santa Coloma a majorat diferenţa prin De Jesus.

Hamidi, marcatorul autogoloului din timpul regulamentar, şi-a luat revanşa şi a redus din diferenţă, iar dubla a ajuns la loviturile de departajare. Acolo, formaţia din Andorra s-a impus cu 6-5 şi a reuşit o performanţă extraordinară.

Reclamă
Reclamă

Succesul este unul cu adevărat istoric pentru UE Santa Coloma. În precedentele 17 partide în preliminariile celor trei competiţii europene, formaţia din Andorra a pierdut de fiecare dată.

Pentru UE Santa Coloma urmează două dueluri cu campioana din Danemarca, FC Midtjylland, în turul 2 preliminar UEFA Champions League.

Federico Piovaccari, anunţ „şoc” înainte de dubla FCSB – Virtus: „Mă retrag din fotbal pe Ghencea”! Şi-a ales noua meserie

Federico Piovaccari a făcut un anunţ „şoc” înainte de dubla FCSB – Virtus, din primul tur preliminar al Ligii Campionilor. Piovaccari a transmis că vrea să se lase de fotbal după returul dublei FCSB – Virtus, care va avea loc pe stadionul Ghencea.

Reclamă

Federico Piovaccari are 39 de ani. El vrea să devină agent FIFA după ce va pune ghetele în cui.

„(n.r: E o alegere pentru tot sezonul sau doar pentru aceste două meciuri?) În teorie, e doar pentru meciurile cu FCSB. Planul meu este să mă las de fotbal și să mă dedic în totalitate noii mele meserii de agent FIFA. Vreau să joc ultimul meu meci de fotbal la București.

E ceva impresionant pentru mine să revin acolo, știu că se joacă pe Ghencea returul, vreau să mă retrag din fotbal pe noul stadion Ghencea”, a declarat Federico Piovaccari pentru gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:15
Victoria FCSB-ului cu Feyenoord, în istorie! Niciodată nu s-a mai întâmplat așa ceva în fotbalul românesc
10:01
Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta”
9:57
România poate oferi unul dintre cele mai “scumpe” meciuri de la Cupa Mondială. Prețurile biletelor au “explodat”
9:46
Mihai Stoica, mesaj la prima oră după FCSB – Feyenoord 4-3. Cum a descris victoria dramatică a campioanei
9:17
România, depășită de Ungaria în clasamentul coeficienților. Cum arată acum după meciurile FCSB-ului și Craiovei
9:16
“Am pierdut două puncte”. Răzvan Lucescu, reacţie fermă după ce PAOK a egalat-o pe Ludogorets în minutul 90
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 4 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 5 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 6 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi
Citește și