“Nu i-a oprit nimeni să joace în cupele europene!” Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

Viviana Moraru Publicat: 11 august 2024, 9:56

Comentarii
Nu i-a oprit nimeni să joace în cupele europene! Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

Mihai Stoica şi Dorinel Munteanu/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Stoica a oferit o replică dură pentru Dorinel Munteanu. MM a reacţionat dur, după ce antrenorul celor de la Oţelul s-a plâns pentru faptul că CFR Cluj a ales să amâne partida cu echipa sa, dat fiind faptul că trupa din Gruia evoluează în preliminariile Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În etapa următoare, CFR Cluj ar fi trebuit să înfrunte Oţelul, însă partida a fost amânată. Acest fapt l-a înfuriat pe Dorinel Munteanu.

Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

După ce a văzut cum a reacţionat antrenorul de la Oţelul, Mihai Stoica a oferit o replică acidă. Acesta a subliniat cât de importantă este evoluţia unei echipe din Liga 1, într-o competiţie europeană.

De asemenea, MM i-a mai adus aminte lui Dorinel Munteanu de faptul că şi echipa sa a fost la un pas să prindă preliminariile competiţiilor europene, dat fiind faptul că a evoluat în finala Cupei României, finală pierdută în faţa celor de la Corvinul.

“LPF ia hotărârea la solicitarea clubului, cuvântul îl au de spus deținătorii de drepturi. Aici se termină discuția. Nu sunt favorizate echipele cu bani, ci echipele care reprezintă România în cupele europene, avem nevoie ca acestea să facă puncte, bani, pe care îi aduc apoi în fotbalul românesc.

Reclamă
Reclamă

Nu a oprit nimeni Oțelul să joace în cupele europene, au jucat finala Cupei României cu Corvinul. Dacă ar fi câștigat, era el în această situația. Nu îi convine, are două săptămâni la dispoziție, poate să facă un cantonament și să îi ia la mână”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Mircea Rednic, atac la Dorinel Munteanu după UTA – Oţelul Galaţi

Mircea Rednic a lansat un atac la adresa lui Dorinel Munteanu după UTA – Oţelul Galaţi. Arădenii au obţinut un rezultat de egalitate în prelungiri, atunci când Joao Pedro a marcat dintr-un penalty în minutul 90+7. Gălăţenii au rămas pe primul loc, în timp ce UTA a urcat pe loc de play-off pentru moment.

Pe Mircea Rednic l-au deranjat declaraţiile date de Dorinel Munteanu, de la finalul partidei. Antrenorul gălăţenilor a susţinut că echipa sa merita victoria, în timp ce antrenorul de la UTA i-a acuzat că i-au „stricat” gazonul pe partea unde s-au apărat şi că au jucat teatru:

Reclamă

„Am trăit cu intensitate maximă, mai ales la ocaziile pe care le-am avut. Ei în afară de gol au mai avut o ocazie. Cu toate că m-a susrprins declaraţia lui Dorinel Munteanu. Păi tu meritai victoria? Noi am avut 15 şuturi spre poartă.

Noi meritam mai mult decât acest egal. Ei ne-au stricat terenul pe partea stângă, numai acolo au stat. Au jucat bufa-bufa. Au stat bine din punct de vedere fizic. Dar au stat bine sau au jucat teatru? Au avut crampe. Am avut şi bară şi o groază de ocazii. Mă bucur că cei care au intrat au adus forţă. Ăsta e un plus pentru noi”, a declarat Mircea Rednic, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și