Închide meniul

Reacţia din două cuvinte a lui Daniel Niculae după ce Marius Şumudică a debutat cu o victorie pe banca Rapidului!

Bogdan Stănescu Publicat: 24 august 2024, 10:24

Reacţia din două cuvinte a lui Daniel Niculae după ce Marius Şumudică a debutat cu o victorie pe banca Rapidului!

Daniel Niculae, în timpul unei conferinţe de presă / FC Rapid 1923

Daniel Niculae a postat imediat pe InstaStory după ce Marius Şumudică a debutat cu o victorie pe banca Rapidului. Iată reacţia din două cuvinte a lui Daniel Niculae.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a obţinut prima victorie a sezonului în meciul cu Poli Iaşi. Poli Iaşi – Rapid s-a terminat 1-2, după ce giuleştenii au avut, la un moment dat, două goluri avantaj pe tabelă.

Reacţia din două cuvinte a lui Daniel Niculae după ce Marius Şumudică a debutat cu o victorie pe banca Rapidului!

Începe campionatul!”, a reacţionat Daniel Niculae pe InstaStory.

Chiar dacă a câştigat la debutul la Rapid, Marius Şumudică a fost şi nemulţumit din cauza ratărilor jucătorilor săi. Rapid a obţinut prima victorie a sezonului. Paşcanu şi Rareş Pop au marcat golurile victoriei.

Un teren greu, stadionul plin. Mulţumesc jucătorilor, este foarte important. Veneau după multe semieşecuri şi eşecuri. Nu puteam decât să lucrez la mentalul lor. Sunt şi bucuros şi supărat, că nu se poate să închidem meciul la ocaziile pe care le-am avut. Dar le mulţumesc jucătorilor, suporterilor şi ţin să îi mulţumesc şi fostului antrenor care, chiar dacă nu a reuşit să obţină rezultatele dorite, pentru că eu ştiu să fii antrenor străin într-o altă ţară.

Reclamă
Reclamă

Și țin să mulțumesc și fostului antrenor, este un om care a fost primit cu o oarecare ostilitate. Nu e ușor să antrenezi într-o țară străină. Și nu o spun cu ironie sau nu o spun cu ironie.

Şi în continuare am avut blocaj mental, la 1-0 am făcut pasul înapoi. Nu se poate să ai 3-4 ocazii la 2-0 şi să nu omorâm meciul. A jucat inima, cu injecții. Nu a mai putut, să vedem cum îl putem recupera. Eu îi iubesc pe toți, suntem o armată, eu sunt căpitanul și răspund, dar sunt la inima mea toți. O să le vină rândul tuturor. Asta înseamnă sacrificiu, dar nu îl iubesc doar pe Săpunaru, îi iubesc pe toți. Cuvintele sunt de prisos, nu mi le găsesc. Am venit acasă și am reușit să câștig. Să creadă că pot mai mult, încă sunt departe de ceea ce putem face”, a spus Marius Şumudică la digisport.ro.

Poli Iaşi – Rapid 1-2. Marius Şumudică a debutat cu o victorie pe banca giuleştenilor, după un meci dramatic

Poli Iaşi – Rapid s-a încheiat 1-2. Marius Şumudică a debut cu o victorie pe banca giuleştenilor, după un meci dramatic. Aceasta a fost şi prima victorie a Rapidului în acest sezon.

Reclamă

Rapid a condus cu 2-0, prin golurile lui Paşcanu şi Rareş Pop, şi părea că va obţine o victorie fără emoţii. Golul lui Teixeira a aruncat în aer finalul de meci. Siegist a avut mai multe parade în final, iar Rapid a obţinut prima victorie a sezonului.

Rapid a marcat prima la Iaşi, în minutul 13, dar golul lui Burmaz a fost anulat pentrui ofsaid. Portarul bucureşteniilor, Siegrist, a respins şutul lui Gheorghiţă, din minutul 22, iar Paşcanu a deschis scorul cu o lovitură de cap, în minutul 44. În startul reprizei secunde Siegrist a respins şutul lui Kamberi, din minutul 51, pentru ca Rareş Pop să înscrie două minute mai târziu şi oaspeţii conduceau cu 2-0. Burmaz a ratat incredibil, în minutul 71, iar în minutul 78 Teixeira a înscris pentru ieşeni, cu o execuţie fabuloasă, de la distanţă. Gazdele au prins curaj pe final, Rapid a suferit, dar a reuşit să obţină prima victorie a sezonului chiar la debutul pe banca tehnică pentru Marius Şumudică.

În clasament Rapid este pe locul 6, cu 8 puncte, în timp ce Poli Iaşi se află pe 10, cu 7 puncte.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:33

„Dacă trebuia să-mi rup un picior, aș fi făcut-o”. Cristiano Ronaldo, mesaj superb după ce Portugalia a câștigat Liga Națiunilor

8:28

Un fan căzut în gol şi a murit la finala Nations League dintre Portugalia şi Spania

8:00

Inteligența Artificială, unealta perfectă în Formula 1

0:45

Portugalia a câştigat Liga Naţiunilor la loviturile de departajare! Ronaldo, în lacrimi după un nou trofeu!

23:38 8 iun.

Mesajul lui Rafael Nadal, după ce Carlos Alcaraz l-a învins pe Jannik Sinner şi a câştigat Roland Garros 2025

23:35 8 iun.

Cristiano Ronaldo a marcat în finala Ligii Naţiunilor şi a stabilit un nou record! Borna 1.000, tot mai aproape

1 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 2 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 3 EXCLUSIVMircea Lucescu l-a surprins pe Gică Popescu după Austria – România! Sfatul pentru Il Luce: “Mai bine îi băgăm pe ei” 4 România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria 5 Mircea Lucescu l-a contrazis pe Gică Popescu, după Austria – România 2-1: “Probabil cel mai valoros jucător” 6 Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză
Citește și