Închide meniul

Pafos – CFR Cluj 3-0! Ardelenii, eliminaţi din Conference League după un retur de coşmar! Umilinţă pentru Dan Petrescu

Alex Masgras Publicat: 29 august 2024, 21:55

Comentarii
Pafos – CFR Cluj 3-0! Ardelenii, eliminaţi din Conference League după un retur de coşmar! Umilinţă pentru Dan Petrescu

Imagine din meciul CFR Cluj - Pafos / Hepta

Meciul Pafos – CFR Cluj 3-0 a fost transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro, de la ora 20:00. Formaţia din Gruia a fost învinsă fără drept de apel în retur. În tur, câştigase pe teren propriu cu 1-0. Unicul marcator al partidei de săptămâna trecută a fost marcat de Korenica.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din nefericire pentru Dan Petrescu, CFR Cluj a avut o evoluţie foarte slabă în retur. Pafos a marcat trei goluri şi a avut şi alte ocazii de gol.

Pafos – CFR Cluj 3-0 LIVE TEXT

Min. 90+10: Fluier final! Umilinţă pentru CFR Cluj, care a părăsit Conference League

Min. 90+1: O nouă ocazie pentru Pafos! Anderson a reluat spectaculos, puţin pe lângă poartă.

Min. 69: Ocazie mare pentru Pafos! A ratat Tankovic

Reclamă
Reclamă

Min. 49: Pafos – CFR Cluj 3-0! Tankovic a executat perfect lovitura de la 11 metri. Ardelenii sunt într-o situaţie teribilă

Min. 47: Penalty pentru Pafos! Jaja a fost faultat în careu

Pauză

Reclamă

Min. 45+1: Gol anulat pentru Pafos! Reuşita a fost anulată pentru offside

Min. 31: Pafos – CFR Cluj 2-0! Goldar a marcat cu capul, iar la acest scor ardelenii sunt eliminaţi din Conference League

Min. 28: Pafos – CFR Cluj 1-0! Jaja a deschis scorul cu o execuţie superbă, cu exteriorul

Min. 16: Ocazie mare pentru Pafos! Jaja a ratat dintr-o poziţie de singur cu portarul Popa

Min. 1: A început partida!

Echipele de start:

PAFOS (3-4-3): Ivusic – Luckassen, Goldar, Pontelo – Bruno, Sunjic, Pepe, V. Dragomir – Jaja, Jairo, Tankovic
Rezerve: Theodoulou, Michael, Pileas, L. Vieira, Name, Anderson, Dalligna, Ilia, Correia
Antrenor: Juan Carlos Carcedo

CFR CLUJ (4-3-3): M. Popa – Mogoș, Boben, Kresic, Camara – Artean, K. Keita, Tachtsidis – Nkololo, Bîrligea, Korenica
Rezerve: Răcășan, Hindrich, Abeid, Leo Bolgado, Ajeti, Kamara, Păun, Simao Rocha, Fică, Djokovic, L. Munteanu, Michael
Antrenor: Dan Petrescu

Înaintea meciului retur din play-off-ul Conference League, CFR Cluj a făcut spectacol în meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani. Echipa lui Dan Petrescu s-a impus cu 3-0, graţie golurilor marcate de Nkolo, Djokovic şi Filip. De partea cealaltă, ciprioţii de la Pafos nu au jucat până acum în campionatul din Cipru.

Motivul pentru care Cristi Balaj se teme, înainte de Pafos – CFR Cluj

Cristi Balaj a dezvăluit că se teme de arbitraj, înainte de duelul cu Pafos. Acesta a dat ca exemplu greșelile din manșa tur și a spus că toți oamenii din cadrul clubului se „pot gândi la orice”.

„(n.r. Sunteți optimist în privința șanselor de calificare?) Bineînțeles, dar sunt anumite chestiuni care mă îngrijorează. Adversarii lui Pafos au avut mai mereu un om eliminat.

Cu problemele de arbitraj care au fost în tur, cred că ne putem gândi la orice. Și atunci, văzând istoricul jocurilor, considerând condițiile atmosferice, e normal să fim îngrijorați.

Am avut un penalty rușinos neacordat în favoarea noastră… Vorbim de un arbitru sârb care se plimbă mai mereu în Cipru. Sunt convins că Roberto Rosseti și cei de la UEFA nu tolerează așa ceva, după cum îi cunosc”, a spus Cristi Balaj, potrivit iamsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:14
Darius Olaru vrea să plece de la FCSB. Anunțul lui Giovanni Becali: „Gigi nu mai zice că e netransferabil”
23:46 12 dec.
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26 12 dec.
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14 12 dec.
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03 12 dec.
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02 12 dec.
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și