Închide meniul
Video

Imagini puternice! Tricolorii au cântat din toată inima imnul României pentru a face faţă corului de huiduieli al kosovarilor

Publicat: 6 septembrie 2024, 21:56

Captură Antena 1

Imagini puternice! Tricolorii au cântat din toată inima imnul României pentru a face faţă corului de huiduieli al kosovarilor. Cei peste 10.000 de fani au fluierat cu putere imnul României, însă tricolorii au vrut să le arate că nu se tem.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România nu are fani la Pristina, iar ultraşii din Kosovo au fluierat imnul nostru. În frunte cu Nicolae Stanciu, tricolorii au cântat din toată inima imnul României.

Tricolorii au cântat din toată inima imnul României pentru a face faţă corului de huiduieli al kosovarilor

Pe lângă jucători, şi Mircea Lucescu a oferit o imagine emblematică. Lucescu a revenit pe banca României după o pauză de 38 de ani. România începe drumul spre World Cup 2026, competiţie ce va fi transmisă de Antena, în Kosovo. Acesta este şi primul meci oficial cu Mitcea Lucescu pe bancă.

Mircea Lucescu, la sosirea la stadion înainte de Kosovo – România: „Un singur lucru le-am cerut jucătorilor!”

Mircea Lucescu a avut un discurs ferm la sosirea la stadion înainte de Kosovo – România şi a dezvăluit ce le-a cerut jucătorilor. Acesta a spus că le-a cerut jucătorilor să nu aibă niciun regret când vor ieşi de pe teren

(La ce să ne aşteptăm în seara asta?) La un meci foarte tare, în orice caz, pentru că întâlnim o echipă puternică, cu jucători care joacă în campionate puternice din Europa. Pe de altă parte şi noi suntem o echipă puternică. Mă aştept din partea băieţilor noştri să aducă în teren energie competitivă, că ştiu şi ei că fotbalul nu are memorie. Ai nevoie să confirmi permanent!

Reclamă
Reclamă

Din punctul ăsta de vedere cred că cele 3 zile pe care le-am petrecut împreună, analizând foarte bine adversarul, analizând potenţialul nostru actual. Echipa care va intra pe teren… e normal să dau prioritate jucătorilor care au participat la Campionatul European pentru că ei deja sunt omogeni. E un grup care a trecut prin momente grele şi sunt foarte apropiaţi unii de alţii.

Sunt şi jucători care compensează în teren calităţile celorlalţi. Mă aştept să avem o echipă puternică! Sigur, se poate întâmpla orice, dar sunt convins… asta le-am cerut şi lor: ‘Un singur lucru vă cer, să nu avem niciun regret când ieşim de pe teren! Că nu am făcut totul pentru a câştiga meciul’. Am venit să câştigăm meciul, depinde cum ne vom organiza, cum vom reacţiona. Terenul e foarte prost. Ei au spus că e un teren hibrid, dar nu e. E artificial. Un teren pe care se joacă prin Finlanda, Norvegia. Este destul de dificil, trebuie să ne adaptăm şi la asta„, a spus Mircea Lucescu în exclusivitate pentru AntenaSport.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:40

LIVE SCOREMusetti – Alcaraz se joacă ACUM, în prima semifinală de la Roland Garros. Sinner – Djokovic începe la 20:00

15:26

CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia

15:00

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11

14:56

“Nu pot decât să mă înclin” Ralf Rangnick, cuvinte uriaşe pentru Mircea Lucescu, înainte de Austria – România

14:06

NBA ia în considerare o expansiune! Ce planuri are Adam Silver în Europa

13:54

Primul jucător pe care Cristi Chivu îl vrea la Inter! Românul vrea să aducă un fost elev de la Parma

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 4 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 5 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 6 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate
Citește și