Închide meniul

Al Nassr şi-a demis antrenorul, la o zi după debutul în Liga Campionilor Asiei! Cine ar urma să-l antreneze pe Cristiano Ronaldo

Viviana Moraru Publicat: 17 septembrie 2024, 18:49

Comentarii
Al Nassr şi-a demis antrenorul, la o zi după debutul în Liga Campionilor Asiei! Cine ar urma să-l antreneze pe Cristiano Ronaldo

Luis Castro şi Cristiano Ronaldo/ Profimedia

Al Nassr şi-a demis antrenorul, la o zi după debutul în noul sezon de Liga Campionilor Asiei. Echipa saudită a anunţat despărţirea de Luis Castro, tehnician în vârstă de 63 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Al Nassr s-a duelat cu Al Shorta, în prima etapă a grupelor de Liga Campionilor Asiei. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, şi a fost live exclusiv în AntenaPLAY.

Al Nassr şi-a demis antrenorul, la o zi după debutul în Liga Campionilor Asiei

Luis Castro o pregătea pe Al Nassr din iulie 2023. Antrenorul lusitan a bifat 54 de meciuri pe banca saudiţilor, având o medie de 2,17 puncte acumulate per partidă.

Al Nassr a avut parte de un debut modest de sezon. Echipa lui Cristiano Ronaldo a pierdut Supercupa Arabiei Saudite, iar în campionat a înregistrat o singură victorie, în trei etape disputate.

“Al Nassr a anunțat că antrenorul principal Luis Castro a părăsit clubul. Toată lumea de la Al Nassr dorește să le mulțumească lui Luis Castro și staff-ului său pentru munca lui dedicată în ultimele 14 luni și să îi ureze succes pe viitor”, a transmis Al Nassr, pe paginile oficiale.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a reacţionat şi el imediat, după ce Luis Castro a fost demis de Al Nassr: “Mulţumesc pentru tot”, se arată în mesajul postat de starul lusitan, pe contul său de Instagram.

Favorit să-l înlocuiască pe Luis Castro este Stefano Pioli. Tehnicianul italian este liber de contract, după despărţirea de AC Milan, din luna mai. Pioli a cucerit titlul în Serie A alături de echipa de pe San Siro în 2022.

Stefano Pioli ar putea fi al patrulea antrenor al lui Cristiano Ronaldo la Al Nassr. De la transferul său din iarna lui 2022, starul lusitan a mai fost pregătit de Rudi Garcia şi de Dinko Jelicic.

Reclamă

Golul marcat de Al Nassr, în meciul cu Al Shorta din Liga Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo, premiat de Al-Nassr după ce a ajuns la borna de 900 de goluri marcate!

Cristiano Ronaldo a fost premiat de Al-Nassr după ce a ajuns la borna de 900 de goluri marcate! Oficialii clubului saudit nu și-au uitat jucătorul.

Superstarul a ajuns la borna de 900 de goluri marcate în partida dintre Portugalia și Croația, din UEFA Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat al doilea gol al lusitanilor, în victoria cu 2-1.

Astfel, Cristiano Ronaldo a devenit primul jucător din istorie care a ajuns la 900 de goluri, în toate competițiile.

Înainte de partida din campionatul saudit, cu Al-Ahli, oficialii lui Al-Nassr i-au oferit un tricoul lui Cristiano Ronaldo, cu numărul 900 pe spate și cu inscripția „GOAT” („Greatest of all time” – „cel mai bun din toate timpurile”).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Adrian Mihalcea, afectat deși a învins în premieră FCSB: „M-a dat peste cap”
0:02
Elias Charalambous a făcut praf arbitrajul, după 0-3 cu UTA: „Poate dacă îi rupea dinții se dădea fault”
0:00
“3 puncte” Gigi Becali nu s-a dezminţit înainte de derby-ul cu Dinamo! Patronul FCSB a luat o decizie radicală
23:50 3 dec.
Inter – Venezia 5-1. Echipa lui Chivu şi-a “zdrobit” adversara şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
23:44 3 dec.
Căpitanul de la Arad al FCSB-ului, concluzii după eșecul dureros cu UTA: „Trebuie să punem capul în pământ”
23:38 3 dec.
Uluitor! Ce putea să facă jucătoarea lăsată acasă de Ovidiu Mihăilă, în timp ce România juca “finala” cu Ungaria
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 3 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 4 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 5 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul 6 UTA – FCSB 3-0, în Cupa României. Campioana României, surclasată de echipa lui Adrian Mihalcea la Arad
Citește și