“Îi măresc contractul şi îi iau un apartament!” Ce jucător va răsplăti Gigi Becali, după FCSB – RFS 4-1

Viviana Moraru Publicat: 27 septembrie 2024, 11:12

Comentarii
Îi măresc contractul şi îi iau un apartament! Ce jucător va răsplăti Gigi Becali, după FCSB – RFS 4-1

Captură AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali a dezvăluit ce jucător va răsplăti, după ce FCSB a învins-o pe RFS cu scorul de 4-1. Patronul campioanei s-a declarat extrem de mulţumit de prestaţia lui Ştefan Târnovanu, şi a transmis că îi va mări contractul portarului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lângă salariul mărit, Ştefan Târnovanu va fi recompensat şi cu un apartament de Gigi Becali. Portarul a avut câteva intervenţii salvatoare în duelul cu letonii de la RFS.

Ce jucător va răsplăti Gigi Becali, după FCSB – RFS 4-1

Latifundiarul din Pipera a trecut astfel peste gafa comisă de Târnovanu, pe finalul duelului cu Petrolul. Portarul a primit gol la ultima fază, după o ieşire greşită.

De asemenea, Gigi Becali a transmis că şi lui Valentin Creţu i-a mărit contractul. Acesta a anunţat că fundaşul va fi titular în duelul cu Sepsi, din etapa următoarea de Liga 1. Şi Ionuţ Panţîru a primit o mărire de contract recent, după ce a revenit din accidentarea teribilă suferită.

Şi Târnovanu, pentru ce a apărat, îi bag şi contractul mărit, după ce a greşit. Îi iau şi apartament. Şi Tănase, e calitate! Eu zic că am făcut o echipă extraordinară. Dacă mă întrebi pe ce post aş mai vrea un jucător, nu aş putea să zic. I-am prelungit şi lui Panţîru contractul. Şi lui Lixandru, e ca şi mărit. Şi lui Creţu i-am mărit contractul, el va juca acum în campionat, la Sepsi. Jucase tot meciul, nu poate să joace din trei în trei zile. O să alternăm. De exemplu Tănase, va juca iar o repriză. Olaru e singurul care poate duce, el a zis că se simte mai bine din trei în trei zile jucând“, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro, după FCSB – RFS 4-1.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a mai oferit declaraţii şi despre Marius Ştefănescu. Patronul campioanei a dezvăluit că mijlocaşul şi-a câştigat locul în echipa de start a campioanei.

Ştefănescu, 80%. Mai are marjă de creştere. A început să nu mai aibă teamă, să paseze bine, a dat gol şi pasă de gol. El mai avea şi o calitate de dribling, dar are un trac. Îşi va regla şi driblingul. Acum, gata, a demonstrat, gol şi pasă de gol”, a mai spus Gigi Becali.

Gigi Becali a remarcat în mod special un jucător de la FCSB, după victoria cu 4-1 cu RFS

Gigi Becali a remarcat în mod special un jucător de la FCSB, după victoria cu 4-1 cu RFS. Patronul roş-albaştrilor a fost entuziasmat de evoluţia lui Daniel Bîrligea.

Reclamă

N-am avut nici cea mai mică emoţie, am văzut echipa cum poate să joace. Nu te ascunde de joc, eu cred că au înţeles semnalul meu. Ştefănescu şi Bîrligea nu s-au ascuns, s-au arătat la joc, au arătat că au valoare, nu s-au ascuns de joc. Vii la primit, ca să aibă soluţia coechipierul tău. Având valoare, câştigi meciul. I-am năucit, la fiecare fază era pericol de gol. Nu doar pressing, când recuperam, pasam rapid. Ne-am arătat la joc.

Nu pot să remarc, nu-i drept… pe Bîrligea poţi să-l remarci. Pe Olaru nu-l mai remarc, e numărul unu, nu trebuie să-l mai remarcăm. Olaru şi ceilalţi. Dar pe Bîrligea pot să-l remarc. Ăsta e jucătorul pe care eu l-am luat, contează să spargi gheaţa, să deblochezi meciul. A insistat şi a marcat, a dat curaj echipei. Ştia, a auzit declaraţiile mele. Şapte atmosfere i-am băgat, să ştii de frică”, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:19

Luis de la Fuente se gândește la meciul cu Franța, din semifinalele Campionatului Mondial! Cum a descris naționala lui Deschamps

3:09

Când se joacă marea semifinală Franța – Spania, de la Campionatul Mondial 2026

1:40

Thibaut Courtois putea continua meciul Spania – Belgia 2-1: “Antrenorul a decis să mă scoată”. Ce a zis despre gafa lui Lammens

1:01

VideoFanii Spaniei au declanşat “nebunia” în Piaţa Antena World Cup după calificarea ibericilor în semifinalele CM

0:26

Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1

0:22

Trei concluzii după Spania – Belgia 2-1: „La Roja”, autoritară și calmă, și sfârșitul unei generații

1 Bombă în Liga 1: Nicolae Stanciu a vorbit cu Gigi Becali și e gata să revină la FCSB! Ultimul impediment din calea mutării 2 E gata: o nouă plecare de la FCSB! Marius Baciu a dat cărțile pe față 3 Pare incredibil, dar e adevărat! Au apărut datele: cât timp merge Leo Messi în timpul meciurilor 4 Universitatea Craiova, ca Dinamo! Jucătorul transferat recent e aproape de plecare 5 Lovitură înainte de Spania – Belgia! Clubul care nu lasă un jucător să intre pe teren la un sfert de Mondial 6 Lovitură în Italia! Jucătorii urmăriți de Dinamo și FCSB, transfer la pachet pentru 1.500.000 de euro
Citește și