Ovidiu Ionescu – Mohamed El-Beiali 1-3 a fost în AntenaPLAY! Românul, eliminat în primul tur de la China Smash 2024

Alex Masgras Publicat: 30 septembrie 2024, 15:30

Ovidiu Ionescu - Mohamed El-Beiali LIVE VIDEO

Ovidiu Ionescu, în timpul unui meci / Profimedia

Meciul Ovidiu Ionescu – Mohamed El-Beiali 1-3 a fost transmis în format LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Românul a fost eliminat încă din primul tur de la China Smash 2024.

La prima întâlnire cu Mohamed El-Beiali din Egipt, Ovidiu Ionescu a cedat cu 1-3 (11-13, 5-11, 11-5, 8-11).

Update 15:28: Mohamed El-Beiali a câştigat şi setul patru din meciul cu Ovidiu Ionescu cu 11-8 şi s-a calificat în turul secund de la China Smash 2024.

Update 15:22: Ovidiu Ionescu a câştigat setul al treilea cu 11-5 şi rămâne în meci.

Update 15:15: Mohamed El-Beiali s-a impus şi în setul secund, scor 11-5.

Update 15:08: Mohamed El-Beiali a câştigat primul set al meciului cu 13-11.

Update: A început meciul dintre Ovidiu Ionescu şi Mohamed El-Beiali, la masa 4.

Aceasta va fi prima întâlnire dintre cei doi jucători. Ovidiu Ionescu este favorit, în condiţiile în care jucătorul din Egipt a câştigat un singur meci în 2024.

Pentru prezenţa în primul tur, Ovidiu Ionescu va încasa 5.000 de dolari, în timp ce calificarea în turul secund îi va aduce 11.000 de dolari.

În cazul în care va trece de Mohaned El-Beiali, Ovidiu Ionescu va juca pentru un loc în turul al treilea contra japonezului Tomokazu Harimoto, cel care l-a învins pe Chun Ting Wong din Hong Kong, scor 3-1 (11-6, 9-11, 11-7, 11-9).

România a mai avut un jucător român în competiţia masculină de la China Smash 2024. Eduard Ionescu a pierdut însă în mod dramatic meciul din primul tur al calificărilor. El a jucat împotriva lui Deni Kozul şi a condus cu 2-0 la seturi. Mai mult, românul a avut şi trei mingi de meci în decisiv pe care nu a putut să le fructifice şi a fost eliminat în cele din urmă.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

Neymar a revenit la antrenamentele lui Al Hilal chiar înaintea meciului din Liga Campionilor Asiei (marţi, 21:00, AntenaPLAY)

19:04

LIVE VIDEOAl Wasl – Al Ahli şi Al Sadd – Esteghlal FC sunt ACUM în AntenaPLAY! Al Nassr – Al Rayyan se joacă la 21:00

18:32

Dikembe Mutombo a murit la 58 de ani! Legenda din NBA a pierdut lupta cu cancerul

18:30

Farul Constanța va avea, în mod oficial, un nou stadion! Proiectul a primit „undă verde”! Anunțul clubului

18:24

Răzvan Burleanu a decis în privinţa propunerii lui Gigi Becali! Avertismentul pentru milionar: „Să cântărească foarte bine”

18:08

VideoAntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 30 septembrie

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!” 2 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!” 3 FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal 4 David Popovici, gest uriaș pentru 11 copii cu dizabilități: „Provin și din sistem!”. Anunțul făcut de campionul olimpic 5 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţii 6 Cornel Dinu, acuzaţii teribile la adresa finului său: „Ţălnar e responsabil de moartea lui Cătălin Hîldan”