Cum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost „distrusă” de FC Botoşani. Imaginile durerii cu antrenorul rapidiştilor

Valentin Pîrcălabu Publicat: 6 octombrie 2024, 20:20

Cum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost "distrusă" de FC Botoşani. Imaginile durerii cu antrenorul rapidiştilor

Sursa: digisport.ro

Cum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost „distrusă” de FC Botoşani. Echipa lui Liviu Ciobotariu a câştigat partida cu 2-0, prin golurile marcate de Chică-Roşă şi de Aldair.

Rapid a avut mai multe ocazii în prima repriză, printre care şi o bară la şutul lui Hromada şi se părea că golul în poarta gazdelor pluteşte în aer.

Cum a fost surprins Marius Şumudică, după ce Rapid a fost „distrusă” de FC Botoşani

FC Botoşani s-a transformat miraculos în a doua repriză şi a marcat de două ori. Şumudică s-a aşezat pe banca de rezerve în momentul în care Botoşani a marcat al doilea gol. (VEZI IMAGINILE CU MARIUS ŞUMUDICĂ) Acesta a fost al 6-lea meci pentru Marius Şumudică pe banca Rapidului, iar bilanţul este de două victorii, două egaluri şi două înfrângeri.

Rapid a avut prima mare ocazie a partidei de la Botoşani, în minutul 25, când Friday Adams a respins din faţa porţii goale şutul lui Petrila. Portarul debutant al gazdelor, grecul Anestis a scos şutul lui Jambor, iar în minutul 45+1 Hromada a trimis în bara transversală. După pauză, gazdele au fost mai periculoase şi Chică-Roşă a şutat pe lângă poartă în minutul 49, pentru ca în minutul 52 acelaşi jucător să deschidă scorul, din şase metri, la şutul deviat al lui Francisco Junior.

Rapid a ratat în minutul 88 la şutul lui Săpunaru, dar gazdele au reuşit să îşi mărească avantajul un minut mai târziu. Doi dintre jucătorii bucureşteni s-au ciocnit involuntar la centrul terenului, moldovenii au recuperat şi Aldair Ferreira a înscris cu un şut din careu, stabilind scorul final, 2-0 pentru FC Botoşani. Moldovenii au părăsit ultimul loc al clasamentului, fiind acum pe 15, cu 11 puncte. Rapid e pe locul 12, cu 13 puncte.

Va scoate Marius Şumudică echipa din criză?

0:02 7 oct.

Ianis Hagi, eliminat la revenirea în prima echipă a lui Rangers! Cum au reacţionat fanii după pasa de gol

0:02 7 oct.

FotoCum a putut să reacţioneze antrenorul lui Rangers, după ce Ianis Hagi a fost eliminat! Gestul făcut pe stadion de Clement

23:47

Daniel Bîrligea a rupt tăcerea după ce Mircea Lucescu nu l-a chemat la naţională: „Nu decid eu asta! Antrenorul ia deciziile!”

23:40

Rangers – St. Johnstone 2-0. Ianis Hagi a revenit cu pasă decisivă la prima echipă, şi după a fost eliminat

23:32

„Va face de frică ce spun eu!” Gigi Becali, critici pentru Darius Olaru după FCSB – Gloria Buzău 3-2: „Mie nu-mi convine”

23:25

„Dacă m-am vopsit, nu înseamnă că nu ştiu să mai joc!” Octavian Popescu, reacţie după „dubla” din FCSB – Gloria Buzău 3-2

1 Gigi Becali a anunţat ce transfer va mai face la FCSB, în afară de aducerea lui Lukas Zima: „În rest avem dubluri” 2 LIVE VIDEOFC Porto – Braga se joacă ACUM, în AntenaPLAY. Cel mai tare meci al serii din Liga Portugal! Nacional – Benfica a fost întrerupt 3 VIDEOGestul făcut de Gigi Becali, după ce un copil i-a cerut 50 de lei! Imagini virale cu milionarul român 4 FCSB – Gloria Buzău 3-2. Octavian Popescu, primele goluri după o pauză de un an. Daniel Bîrligea a marcat şi el 5 Ilie Dumitrescu, impresionat de un jucător din Liga 1: „E de Champions League, senzațional” 6 Botoşani – Rapid 2-0! Dezastru pentru echipa lui Marius Şumudică! Giuleştenii, învinşi de ultima clasată