Închide meniul

“Mă şochează!” FCSB încă nu a primit banii pentru transferul lui Florinel Coman! Mihai Stoica a oferit detalii incredibile

Viviana Moraru Publicat: 9 octombrie 2024, 8:22

Comentarii
Mă şochează! FCSB încă nu a primit banii pentru transferul lui Florinel Coman! Mihai Stoica a oferit detalii incredibile

Mihai Stoica a anunţat că Emil Dăncuş a semnat primul contract ca profesionist / Profimedia

Mihai Stoica a dezvăluit că FCSB încă nu a primit banii pentru transferul lui Florinel Coman, la Al Gharafa. Preşedintele Consiliului de Administraţie al campioanei a oferit detalii incredibile şi s-a declarat şocat de întreaga situaţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman a fost transferat de Al Gharafa în vară, în schimbul sumei de cinci milioane de euro. După ce formaţia din Qatar nu a achitat la timp banii pentru transfer, FCSB va încasa cu un milion de euro în plus, pentru timpul de aşteptare.

FCSB încă nu a primit banii pentru transferul lui Florinel Coman

Mihai Stoica a dezvăluit că întreg cazul a ajuns la FIFA şi se va lua o decizie până la finalul anului. MM susţine că FCSB nu va încasa banii de la clubul care l-a transferat pe Florinel Coman, ci de la statul Qatar.

Totodată, Mihai Stoica a transmis că el nu ar fi fost de acord cu transferul lui Florinel Coman, ci l-ar fi lăsat să plece doar în momentul în care qatarezii virau banii în contul campioanei.

“Noi încă mai dăm refresh. Se va pronunţa FIFA. Cred că în decembrie. Va emite decizia finală, care nu poate să fie decât una singură. Ce mă şochează pe mine e că banii nu vin de la club. Vin de la statul Qatar. Nu e prima oară, e o cutumă locală.

Reclamă
Reclamă

Eu dacă îţi arăt conversaţia pe care am avut-o cu agentul jucătorului, că am păstrat-o. I-am spus că noi nu vrem să vindem jucătorul. În momentul în care sunt banii în cont, îi eliberăm cartea verde.

Dar până la urmă a venit propunerea asta care a fost acceptată, că până pe 30, că nu ştiu ce. Eu nu aş fi acceptat, pentru că motivele pe care le invocau, erau puerile. Nu au mai făcut asta niciodată. Ce nu au mai făcut? Nu au mai băgat bani în conturile unui club niciodată. Care era problema?”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Florinel Coman a fost lăsat în afara lotului de Al Gharafa, la ultimul meci

Florinel Coman a fost lăsat în afara lotului de Al Gharafa la meciul de Cupă cu Umm Salal. Nici celelalte vedete ale lui Al Gharafa nu au evoluat în partida cu Umm Salal.

Reclamă

Scorul partidei a fost unul umilitor pentru echipa la care evoluează Florinel Coman. Fără internaţionalul român şi fără Joselu, Sergio Rico, Nani, Brahimi şi Rodrigo, echipa din Qatar a fost învinsă cu 5-0 de Umm Salal.

Cel mai probabil, conducerea lui Al Gharafa a decis să îşi odihnească vedetele. După două etape disputate în Cupă, Al Gharafa are 0 puncte şi un golaveraj teribil: -8. În primul meci din Cupă, disputat acasă, Al Gharafa a pierdut cu 3-0 cu Al-Wakrah. Nici la acea partidă nu au evoluat vedetele lui Al Gharafa, printre care şi Coman.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:49
VIDEOCalificările Marelui Premiu al Braziliei, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY (20:00). Norris a câştigat sprintul
19:47
Incredibil! Neluţu Varga i-a dat 100.000 de euro lui Gigi Becali ca să-l transfere pe Louis Munteanu. Ce s-a decis
19:37
Ianis Hagi a înscris un gol asemănător cu cel marcat de tatăl său în urmă cu 27 de ani! Reacţia presei turce
19:30
Dinamo – Csikszereda 4-0. Meciul anului pentru “câini” şi au urcat pe 3 în Liga 1!
19:12
Deian Sorescu a ratat un penalty în meciul contra lui Valentin Mihăilă! Notele primite de români
18:56
“Arăți mai bine decât David Beckham?”. Replica virală a lui Cristiano Ronaldo: “I’m perfecto!”
1 FotoClipe emoţionante la înmormântarea lui Emeric Ienei. Ce a făcut nepoata fostului antrenor 2 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 3 Dinamo, dată în judecată! Procesul pornit de la un nume de legendă al “câinilor roșii” 4 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1 5 “Război civil” în vestiarul lui Rayo. Andrei Rațiu, luat la întrebări după o ședință de urgență 6 Costel Gâlcă, vești proaste înaintea meciului cu FC Argeș: „Nu poate reveni”
Citește și