Închide meniul

Istvan Kovacs, delegat la Croația – Scoția, din Nations League! UEFA are încredere în arbitrul român

Alex Ioniță Publicat: 9 octombrie 2024, 18:30

Reclamă
Istvan Kovacs, delegat la Croația – Scoția, din Nations League! UEFA are încredere în arbitrul român

Profimedia

UEFA l-a delegat pe Istvan Kovacs la duelul dintre Croația și Scoția, din grupa A1 a Nations League. Oficialii de la conducerea forului european au arătat, din nou, că au încredere în centraul român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul dintre Croația și Scoția se va juca pe data de 12 octombrie, de la ora 19:00. Din grupa A1 mai fac parte Polonia și Portugalia.

Istvan Kovacs, delegat la Croația – Scoția, din Nations League!

În cadrul acestei grupe, Portugalia se află pe primul loc, cu 6 puncte după 2 partide. Pe 2 și 3 sunt Croația și Polonia, ambele cu câte 3 puncte, iar poziția a 4-a este ocupată de Scoția, cu 0 puncte.

Potrivit anunțului făcut de frf.ro, la duelul Croația – Scoția, Istvan Kovacs va fi ajutat de asistenții Mihai Marica și George Florin Neacșu. Al 4-lea oficial va fi Marcel Bîrsan.

De amintit este faptul că românul a arbitrat și două partide de la EURO 2024: Slovenia – Serbia și Cehia – Turcia.

Reclamă
Reclamă

După cea de-a doua partidă, centralul din Carei a intrat în istorie. La partida dintre Turcia și Cehia, românul a arătat nu mai puțin de 19 cartonașe galbene și 2 cartonașe roșii, un record pentru turneele EURO.

După cele două meciuri arbitrate în faza grupelor, Istvan Kovacs nu a mai fost delegat de UEFA și în fazele eliminatorii. Pentru aceste partide arbitrate, românul a încasat un cec în valoare de 10.000 de euro.

Sascha Stegemann va arbitra meciul Cipru – România! Germanul a condus şi meciul PAOK Salonic – FCSB

Sascha Stegemann va arbitra meciul Cipru – România. UEFA a anunţat brigada de arbitri pentru meciul din etapa a treia din Nations League. Echipa lui Mircea Lucescu va disputa două meciuri în deplasare luna aceasta.

Reclamă

Primul meci, cel cu Cipru, va fi arbitrat de Sascha Stegemann, germanul care a condus şi duelul câştigat de FCSB în etapa a doua din Europa League, cu PAOK, scor 1-0. În partida respectivă, el l-a eliminat pe Darius Olaru. După meciul cu Cipru, România va juca cu Lituania marţi, 15 octombrie, de la ora 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Germanul Sascha Stegemann va arbitra meciul dintre naţionalele României şi Ciprului, care va avea loc sâmbătă, la Larnaca, în Liga Naţiunilor la fotbal, după ce a condus şi meciul PAOK Salonic – FCSB (0-1), din Europa League.

Potrivit site-ului UEFA, la meciul din Insula Afroditei, arbitri asistenţi au fost nominalizaţi Marco Achmueller şi Christof Guensch, ca şi la partida de la Salonic, iar al patrulea oficial va fi Tobias Reichel, notează agerpres.ro.

O brigadă cu Stegemann, Achmueller şi Guensch a condus un meci al echipei FCSB, pe 3 noiembrie 2022, la Bucureşti, câştigat de West Ham United cu 3-0 în Grupa B a Conference League.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Mai poate pierde FCSB titlul din Liga 1 după victoria cu CFR Cluj?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:03

Hansi Flick semnează! Anunţul momentului despre antrenorul Barcelonei

17:01

Parma – Juventus LIVE SCORE, 19:30. Meci „de foc” pentru Cristi Chivu. Inter – AC Milan şi Getafe – Real Madrid, duelurile serii

16:45

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 23 aprilie

16:41

VideoCum l-a descris Gică Hagi pe Dan Petrescu, înainte de CFR Cluj – Farul. Mesaj savuros despre Louis Munteanu

16:30

„O ţeapă” Dănuţ Lupu l-a făcut praf pe jucătorul transferat de Rapid: „Nu a fost o alegere bună”

16:19

Ce suspendare a primit Mihai Popescu, după eliminarea din meciul cu CFR Cluj. FCSB, amendată

1 EXCLUSIVCosmin Contra anunţă că Dinamo va redeveni o forţă în Liga 1: „Mulţi oameni vor să investească” 2 Andrei Nicolescu a anunţat revoluţia la Dinamo: „Vom aduce 10-12 jucători” 3 „Lui Mircea Lucescu îi place”. FRF vrea să-l naturalizeze pe Juri Cisotti. Singurele condiţii puse 4 „Tun” financiar dat de Elias Charalambous la FCSB. Gigi Becali a anunţat ce primă a încasat 5 Pe ce loc se află FCSB în topul mondial al cluburilor. E singura echipă din România din primele 100 6 Gigi Becali, anunţ despre transferul uriaş al lui Louis Munteanu la FCSB: „Banii pe masă”
Citește și