Închide meniul

Adrian Mutu, discurs dur după ce Dinamo a fost umilită de FCSB: „Am mai văzut scenariul, cu fotbal șampanie! Mai mult realism!”

Viviana Moraru Publicat: 31 octombrie 2024, 14:44

Comentarii
Adrian Mutu, discurs dur după ce Dinamo a fost umilită de FCSB: Am mai văzut scenariul, cu fotbal șampanie! Mai mult realism!”

Adi Mutu, în timpul unui meci / Profimedia Images

Adrian Mutu a avut un discurs dur, după ce Dinamo a fost umilită de FCSB, în Cupa României. „Briliantul” consideră că obiectivele trupei din Ștefan cel Mare ar trebui să fie mult mai realiste și îi sfătuiește pe „câini” să nu viseze la play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB s-a distrat și a învins-o pe Dinamo cu un categoric 4-0, în prima etapă a grupelor Cupei României. A fost a doua victorie obținută de campioni împotriva rivalilor, în doar două zile, după succesul din Liga 1.

Adrian Mutu, discurs dur după ce Dinamo a fost umilită de FCSB

Adrian Mutu nu s-a ferit de cuvinte și a numit-o pe Dinamo „echipă mică”, după umilința cu FCSB. Tehnicianul a transmis că formația din Ștefan cel Mare ar trebui să-și seteze un alt obiectiv, anume rămânerea în Liga 1.

„Aseară, repriza a doua, nu a mai fost derby. A fost FCSB contra unei echipe mici. Dinamo a făcut și schimbările alea… dându-și seama că nu mai contează meciul, au vrut să odihnească jucători pentru campionat.

FCSB este în formă, mai bună ca lot. Toți care au intrat au făcut un meci extraordinar, iar Dinamo nu are bancă. O să sufere, deja și în campionat… Eu cred că obiectivul lui Dinamo ar trebui să fie rămânerea în Liga 1, nu accederea în play-off.

Reclamă
Reclamă

După părerea mea, Dinamo am mai văzut-o odată în acest scenariu cu Ovidiu Burcă. Fotbal șampanie… și erau să retrogradeze, a venit Kopic și i-a salvat după fotbalul șampanie.

Mai mult realism. Să se gândească că sunt în anul în care trebuie să consolideze Liga 1, sunt departe de ce au fost. Doar galeria e ce trebuie, echipa nu pare forță nici să bată Rapid, nici FCSB”, a declarat Adrian Mutu, conform fanatik.ro.

„Haos total” Un fost campion cu Dinamo a făcut praf conducerea „câinilor”

Un fost campion cu Dinamo a făcut praf conducerea „câinilor” după umilinţa cu FCSB! Cristi Pulhac, care a cucerit titlul cu formaţia din Ştefan cel Mare în sezonul 2006 – 2007, e de părere că „haosul” din jocul „câinilor” pleacă şi de la conducere.

Reclamă

„Supărarea nu e neapărat scorul şi faptul că au pierdut. Îngrijorător pentru mine este că au jucat mult mai prost decât au jucat acum 10 zile.

Nu e neapărat diferenţa de scor, dar i-am văzut mult mai debusolaţi, nu mai construiau, nu mai erau siguri la ieşirile din apărare, acum total haotic.

Dinamo stă, cred eu, foarte prost la nivel de conducere. Ce am auzit de la crainic pleacă tot de sus”, a spus Cristi Pulhac pentru primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 8 nov.
VIDEOSanta Clara – Sporting 1-2. Campioana a revenit pe primul loc, cu un gol marcat în prelungiri
23:46 8 nov.
Bayern Munchen s-a oprit la 16 victorii consecutive. Campioana Germaniei putea să piardă, dar Kane a salvat-o
23:44 8 nov.
Anunţul lui Victor Angelescu despre transferuri după ce Rapid a urcat pe primul loc
23:38 8 nov.
Claudiu Petrila nu se aştepta să fie convocat la naţională: “Am fost surprins”! Ce a spus de meciul cu Bosnia
23:27 8 nov.
“A făcut un meci complet” Gâlcă l-a lăudat pe Dobre, după ce căpitanul Rapidului nu a fost convocat la naţională
23:15 8 nov.
Novak Djokovic s-a retras de la Turneul Campionilor! Musetti îi ia locul şi va fi în premieră acolo
1 FotoClipe emoţionante la înmormântarea lui Emeric Ienei. Ce a făcut nepoata fostului antrenor 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Braziliei! Calificări incredibile, cu Verstappen OUT din Q1 3 VIDEOIanis Hagi, gol de senzaţie! Fiul lui Gică Hagi, în mare formă înaintea meciurilor naţionalei 4 S-a “rupt” pe scara autocarului şi ratează Hermannstadt – FCSB. Situaţie incredibilă 5 Incredibil! Neluţu Varga i-a dat 100.000 de euro lui Gigi Becali ca să-l transfere pe Louis Munteanu. Ce s-a decis 6 Alimentul pe care David Popovici îl mănâncă zilnic! Era de bază în dieta românilor
Citește și